Zencefil ve suyunun faydaları

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kullanım şekli çok çeşitli olan zencefil genellikle şerbet, sos, meşrubat ve likör yapımında kullanılır.

Çeşitli pastalara, keklere, dolmalara, et yemeklerine ve pilavlara da eklenen zencefilin sağlığımız açısından faydaları yadsınamayacak kadar çoktur. Diyetisyen ve NLP Uzmanı Serkan Tutar, zencefil ve zencefil suyunun faydalarına değindi.

Sık sık mide ve barsak problemi yaşayanlardansanız zencefil ve zencefil suyu bu sıkıntınız için birebirdir. Antiseptik özelliği bulunan zencefili, hazımsızlık, gaz, şişkinlik, ishal gibi sıkıntılarınızda tüketirseniz kısa zamanda sıkıntınız çözülebilir.

Potasyum içeriği yüksek olan zencefil, sinir sisteminin düzenli çalışmasında da etkin olmakla birlikte kalp kasının düzenli çalışmasında da etkilidir.

Bahsedilenin aksine zencefilin ve zencefil suyunun herhangi bir zayıflatıcı etkisi olmamakla birlikte iştah açıcıdır. Bu nedenle tüketim sıklığına dikkat edilmelidir.

İçerisindeki düşük miktarda da olsa kalsiyum ve fosfor bulunması nedeni ile kemik ve diş sağlığı için önemli bir besin kaynağıdır.

Ayrıca soğuk algınlığı gibi bazı hastalıkların tedavisinde kullanılan zencefil, bağışıklık sisteminizin daha güçlü olmasını sağlayacaktır.

 

Kaynak:kadınvekadın.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.