Zayıflamaya Yardımcı Bitkiler

Zayıflamaya Yardımcı Bitkiler
Zayıflamaya Yardımcı Bitkiler
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Kilo problemi ister erkek ister kadın olsun birçok kişinin kurtulamadığı bir problemdir. Ne diyetler yapılmıştır, ne sabah koşularına çıkılmıştır. Ancak ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın bir türlü kilo verilememiştir.

Kilo vermek için unutulmaması gereken şey yağın yakılmasıdır. Diğer türlü kilo değişimlerinin birçoğu vücuttaki suyun değişimidir ve bu durum oldukça yanıltıcıdır. Yani sonuç olarak zayıflama yöntemleri doğru kullanılmıyordur. Kilo vermek için diyetin sporla birlikte yapılması ve mutlaka bunların yanında yağ yaktırıcı başka besinlerin, özellikle bitkilerin kullanılması gerekir. Bitkiler binlerce yıldır şifa verici olarak birçok hastalığa iyi geliyor. Bu nedenle hiç şaşırtıcı değil ki, bugün piyasada bulunan ilaçların dahi %25’i bitkisel kaynaklı. O halde zayıflamak için neden bitkilerden yararlanmayalım?

At kuyruğu bitkisi herkes tarafından bilinmese de, son dönemde diyet yapanların baş tacı olmuş durumda. Bu bitki vücuttaki yağların erimesini direkt ve hızlı olarak sağladığı için güvenle kullanılabilir. Bir su bardağına bir tatlı kaşığı at kuyruğu koyarak tüketebilirsiniz. Günde iki defadan fazla tüketilmemesi gereken at kuyruğu bitkisi sayesinde doğal olarak yağlarınızı eritebilirsiniz.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: En etkili zayıflama çayları

Yeşil çayın faydaları geleneksel Çin tıbbında saymakla bitmiyor. Stresten, depresyona kadar iyi gelmesi ve sakinleştirici özelliği ile bilinen yeşil çay aynı zamanda yağ yaktırıcı özelliğe de sahip. Yemeklerden 1 saat önce ve sonra tüketilebilir.

Sarımsak çayı iyi bir bağışıklık güçlendiricidir. Sarımsak, zencefil, tarçın, bal ve limon ile çay olarak hazırlanırsa zayıflamak için çok iyi bir diyet aracı olur. Zencefil, tarçın ve limon başlı başına yağ yaktırıcı özelliklere sahiptir.

Rezene de yine mucize özelliklere sahip bitkilerden biridir. Nane ile birlikte kaynatılıp güvenle içilebilir. Yine rezenenin yanı sıra sinemaki de zayıflamak için bire bir bitkilerdendir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Zayıflama Çayları ve Yağ Yakmak için Özel Diyet Listesi

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.