Zayıflamanızı sağlayan 10 yiyecek

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Çorba:
Herkes çorbanın güzel bir yiyecek olduğunu düşünür ama aynı zamanda zayıflatıcı olduğunu bilen kaç kişi var? Diyet beslenmenize her gün bir kap et veya tavuk suyu çorbası eklemeniz, 6 aylık dönemde kilo kaybı miktarınızı yaklaşık olarak iki katına çıkarır. Nedeni ise şudur; bir yiyeceğe su eklemeniz, direk olarak su içmenizden daha tok kalmanıza yardımcı olur. Sonuç olarak gün boyunca daha az kalori almış olursunuz.

Balık:
Tok tutan yiyecekler kısmında yulaf ezmesi, sebze ve balıkla karşılaşmak sizi şaşırtmış olabilir. Yapılan bir araştırma, öğlen yemeğinde balık tüketenlerin, et tüketenlere göre akşam yemeğinde yüzde 11 oranında daha az yediklerini ortaya koydu. Bu araştırma gösteriyor ki balık proteini ile gerçekleştirilen protein açısından zengin öğle yemekleri, et proteinleri ile gerçekleştirilen öğle yemekleriyle karşılaştırıldığında kalori alımını düşürmektedir.

Bulgur:
Yüksek lifli tahıllar öğününüzü tamamlamanın en harika yollarından biridir ve ince bulgurları pişirmesi çok kolaydır. Tam buğdayların en çabuk pişirilebilen formlarından biri olan bulgur, su kaynadıktan sonra 10 dakika içinde hazır hale gelir ve lif miktarı düşük, ağır işlem görmüş beyaz pirincin ve makarnanınyerini tutan harika bir besindir.
Salata:
İnsanlar diyet yapmayı düşündüklerinde akıllarına ilk gelenlerden biri salatadır. Ancak bunun anlamı kararmış yeşilliklerin üzerine tepeleme konulmuş olgunlaşmamış domateslerse, bu diyetin işe yaramayacağınızdan şüpheniz olmasın. Salatalar, diyetinize bir seferde birçok doyurucu yiyecek eklemeniz için size harika bir fırsat sunar: taze sebzeler, yağsız protein, fasulye ve sağlıklı yağlar.Yapılan bir araştırma, öğle yemeğinde makarnadan önce salata yiyen kadınların makarnayı daha az yiyerek, daha az kalori aldıklarını ortaya koyuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.