Zayıflamanızı sağlayan 10 yiyecek

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yağsız Yoğurt:
Yoğurt ve diğer süt ürünleri kilo kaybını sağlayan sihirler olmasa bile yine de kilo kaybını sağlayan bazı yararları olduğu doğrudur. Yapılmış olan 12 haftalık kilo verme programı araştırması sonucunda günde 3 defa yoğurt yiyen katılımcıların, süt ürünleri tüketmeyenlere göre iki kat daha fazla kilo verdikleri görülmüştür. Bunun nedeni süt ürünlerinde bulunan biyoaktif bileşiklerin kalsiyumla birleşerek yağ oluşma sürecini yavaşlatır ve özellikle bel bölgesindeki yağların yakılmasını hızlandırır

Yulaf Ezmesi:
Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Sadece kahvaltı yapmak sizi zayıflatabilir. 6 yıl süren bir araştırma sonucunda kahvaltı yapan kişilerin, kahvaltı yapmayı atlayan kişilere göre daha düşük vücut kitle indeksine sahip oldukları ve kahvaltıda pişmiş tahıl yiyen kişilerin diğer çeşitlerde kahvaltı yapan gruplara göre daha düşük vücut kitle indeksine sahip oldukları görülmüştür. Araştırmacılar yulaf ezmesinin en doyurucu kahvaltı yiyeceği olduğunu söylüyor. Yulaf ezmesi, lif ile dolu olduğu ve çok iyi bir protein kaynağı olduğu için daha uzun süre tok kalmanıza yardımcı olur.

Yer Fıstığı:
Badem ve ceviz tüm ödülleri toplamış olabilir ancak yer fıstığını görmezden gelmeyin. Araştırmacılar, fıstık yiyen kişilerin, istedikleri kadar yer fıstığı verildiği takdirde bile normalde tüm gün boyunca yedikleri yemekten daha az yediklerini ve böylece kilolarını muhafaza ettiklerini gözlemlediler. Pekala bu yer fıstıklarında ne var? Yağ mı yoksa protein mi? Aslında hepsinden biraz var diyebiliriz. Araştırmacılar yer fıstığının içindeki çeşitli bileşenleri ayırarak onda bu kadar tokluk hissi veren şeyin ne olduğu bulunmaya çalıştı. Ancak onda tüm bunları sağlayan özel başka bir şeyin olduğunu anladılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.