Zayıflamak İstiyorum ama Neden Bir Türlü Zayıflayamıyorum?

5.00 avg. rating (97% score) - 2 votes

Zayıflamak İstiyorum ama bir türlü zayıflayamıyorum diyenlerdenseniz sizin için hazırladığımız bu yazıyı okuyup kilo vermenizi zorlaştıran engelleri öğrenin.

Sağlıklı kilo vermek için özel çabalar gerekir. İnsanlar çoğu zaman bu uğurda günlerce aç kalır.  Buna rağmen yine de tartının üstüne çıkıp değişim göremeyince de hayal kırıklığına uğrarlar. Eğer siz de kilolardan kurtulmak amaçlı her türlü yolu deneyip henüz başarılı olamadıysanız bunun altında yatan sebep bazı bilmediğiniz hastalıklar ya da bir türlü değiştiremediğiniz hayat tarzınız olabilir.

İnsülin Direnci
İnsülin Direnci

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Bilimselliği kanıtlanmış 6 Göbek Eritme Yöntemi

İnsülin direnci

Kilo vermeyi zorlaştıran sebeplerden bir tanesi insülin direnci olabilir. Vücudun tükettiği şekeri yakıp yakamadığını ve insüline direnci olup olmadığını tespit etmek için kullanılan pek çok test vardır. Eğer uzun yıllardır bu sorunla mücadele ediyor ve bir türlü yağlarınızı yakamıyorsanız,  su içmeniz bile kilo almanıza yarıyorsa,  ilk yapacağınız iş bir laboratuvara giderek kan testi yaptırmaktır. Yapılan kan testi sonucu insülin direnci ölçülür ve doktorunuz size buna göre bir beslenme diyeti verir. İnsülin direnci sadece zayıflama için değil aynı zamanda sağlık içinde istenmeyen sonuçlar doğuran bir durumdur.  Kalp ve damar hastalıkları riskini arttırmaktadır. İnsülin düzeyini düşürmek için; Magnezyum, balıkyağı, krom ve kokoa polyphenols benzeri muhtevası olan bir takım gıdalar kullanılabilir.  Ama son ve en doğru çaresi düşük kalori alımıdır. Günlük kalori alımı 1500- 1800 kalorinin altında olmalıdır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Göbek Eritme ve Beslenme İlişkisi

Haberimizde ilerlemek için lütfen aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

More from the blog

XL-S Ürünleri ve Taylan Kümeli’nin Programı ile Bir Dönüşüm Hikayesi

                                              Kendisini ve...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

Soğan Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Soğan Kürü ile Zayıflama

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun her fırsatta üzerinde durduğu seçeneklerden birisi olan soğan kürü hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok farklı vitamin...