Zayıflamak için Yemeniz Gerekenler

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bebek Marul
Baharın tatlı, hassas bebek marulu, küçük paketlerde organik pazar ve marketlerde satılır. Bebek marul düşük karbonhidratlı ve yağsız olup,fincanbaşına sadece 5 kalori içerir. Ayrıca bir bardak dolusu marul, kemikleri güçlü tutmak ve kırılmayı önlemeye yarayan K vitamininin 90 mikrogramını içerir.

Shiitake Mantarı
Üretim departmanındaki en şirin ürün olmasa da, zengin, tütsülenmiş tadı ile shiitake mantarı et tabaklarında, çorbalarda ve diğer yemeklerde fazlalıkla tercih edilebilir. Shiitake mantarı, daha fazla yağ yakmanızı sağlayabilecek mineral olan selenyum açısından zengindir.

Yeşil Soğan
Bu lezzetli mahsuller, gözlerinizi yaşartmaz veya doğradıktan sonra ellerinizde keskin bir koku bırakmaz. Ve hem beyaz yerleri hem de ince yeşil kısımları biraz lezzet ve renk amacıyla her türlü yemeğinize eklenebilir. Yeşil soğan pankreasınızın karbonhidratları yağ olarak depolamadan önce yakılmasına yardımcı olan sülfür maddesini içerir.

Nashi Armudu
Aynı zamanda Asya armudu olarak da bilinen bu lezzetli meyve, elma şekline ve dokusuna sahipken, armudun altın sarısı rengini ve tadını içeriğinde buluşturur. Sabahları kahvaltıyla birlikte günde 1 adet yediğinizde her gün 190 kalori daha az alacağınız ve dolayısıyla yılda 8 kilo vereceğiniz söylenmektedir. Bu sıra dışı armudu çiğnemesi ve zengin, doyurucu tadı ile beyindeki açlık bölgesi olan hipotalamus yatışır

Kuzu Ispanak
Eğer tadı keskin ve güçlü olduğu için hiçbir zaman ıspanak hayranı olmadıysanız, kuzu ıspanağı deneyin. Kuzu ıspanağın şaşırtıcı derecede hafif bir tadı vardır ve sapları kesilmiş olduğu için hazırlaması kolaydır. Ayrıca kan şekerini ve yağ asitlerini hücrelere taşıyan ve böylece doldurulmuş yağ hücreleri yerine yağları enerjiye çeviren bir antioksidan olan lipoik asit açısından zengindir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.