Zayıflamak için Yemeniz Gerekenler

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Sultani Bezelye
Sultani bezelye düz, yenilebilir bölümleri olan ve tadı ve gevrek dokusu nedeniyle ara öğün olarak tercih edilebilecek güzel bir seçenektir. Ve kalorisinin neredeyse %25’i şeker dengeleyici proteinden oluştuğu için çiğ veya pişmiş 2 su bardağı sultani bezelye tüketmek 2 saat boyunca sizi tok tutabilir. Aynı zamanda tavada soteleyip de tüketebilirsiniz.

Yağlı Marul
Adından da anlaşılacağı gibi biraz tatlı ve yağlımsı bir tadı vardır. Eğer kilo verdirici bir ara öğün arıyorsanız yağlı maruldan iyisini bulamazsınız. Amerikan Diyet Derneği araştırmacılarına göre, 1 dilim ekmek yemekle alacağınız kalori ile yağlı maruldan 1 büyük demet kadar yiyebilirsiniz.

Zencefil

Sadece bir çay kaşığı taze zencefil ile normalde hissettiğinizden 2 kat fazla tokluk hissi yaşayabilirsiniz. Zencefilin içinde 2 güçlü iştah bastırıcı olan gingerol ve zingibain maddeleri bulunur. Ayrıca zencefil güçlü bir anti enflamatuardır ve her gün yemek ağrıyı azaltır.

Su Teresi
Bu narin, biberimsi bir tadı olan yeşil yapraklı sebzede düşük karbonhidrat bulunur. Az yağlıdır ve bir su bardağı başına 2 kaloriden az bir miktar içerir. Ayrıca magnezyum, fosfor ve B kompleks vitaminleri gibi doku inflamasyonunu azaltan ve vücutta sıvı birikimini önleyen vitaminleri içerir. Çiğ su teresi salata ve sandviçlere eklendiğinde lezzetine lezzet katabilir. Veya diğer yeşil yapraklılar gibi buharda pişirilebilir.

Erik
Tatlı, sulu erik bağırsaklarda hızlı bir şekilde şişen ve iştah azaltan çözünebilir lif ile yüklüdür. Günde 2 veya 3 adet yiyerek, gıda alımınızı zahmetsizce %20 oranında azaltabilir. Eriklerde neoklorojenik ve klorojenik asitler bulunur. Bunlar da göz dokularını besleyen ve makula dejenerasyonunu önlemeye yardım eden antioksidanlardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.