Zayıflamak için yapılan en ilginç diyet yöntemleri

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

2013 yılı Venezuela’nın ikinci güzeli seçilen Wi May Nava’nın ‘hızlı zayıflamak ve fit kalmak’ için dilinin üstüne tat alma duyusunu engellemek ve daha fazla yememek için bir plastik parçası diktirdiğini söylemesi bir dizi tartışmayı başlattı. Estetik cerrahlar, 2 bin dolar karşılığında yaklaşık 10 dakika süren bu işlemi kolaylıkla uyguluyor ancak bazı uzmanlar bu uygulamayı gereksiz ve tehlikeli olarak nitelendiriyor.

Tartışmalar bir yana, zayıflamak için yapılan bu tuhaf yöntemler aslında hiç de yeni değil. İşte geçmiş dönemlerde zaman zaman popüler olan ‘ilginç’kilo verme yöntemleri…

Ancak yöntemlere geçmeden önce göbeğinizi eritmek için bu diyet yöntemlerini pek denememenizi, aşağıdaki haberlere de bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

İşte zayıflamak için yapılan en ilginç diyet yöntemleri;

muz-diyeti

Japon Usulü Muz Diyeti

İlk keşfeden 31 yaşında  Japon Hitoshi Watanabe adındaki bir eczacıdır.Besleyici özelliği bilinen muzun kalori yakıcı yönünü keşfetmesinden sonra bu diyet yöntemini kendisi denemeye başladı.Bu diyet yöntemi oldukça kolay bir uygulaması var.sabah birkaç muz ve birazda oda sıcaklığında su içmek bu yöntemle metebolizma oldukça hızlı çalışmaya başlamaktadır.

Bu diyetin mimarı Histoshi bu yöntemiyle 600 binden fazla satan muz diyeti kitabı çıkararak tv ve medyadaki reklamlarla muz satışlarını patlatmıştır.

Elbette ki muz haricinde dikkat edilmesi gereken şeyler var. Bu diyet uygulanırken en geç 8’de yemek yiyip, gece yarısında da yatmış olmaları gerekmektedir.Bu diyetin bir diğer özelliği ise herhangi bir efor sarf etmeden metebolizmayı hızlandırarak vücuda spor etkisi yaratmasıdır.Diğer yandan şunu da belirtmek gerekir ki bir çok uzman da Devamlı aynı tip beslenmenin vücut ihtiyaçlarını karşılayamayacağı sebebiyle  Hitoshi’nin bu diyet yöntemine  karşı çıkmaktadırlar.

Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.