Zayıflama konusunda şehir efsaneleri

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Diyetisyen Emre Uzun danışanlarının sıklıkla sorduğu 10 top soruya yanıt veriyor. Diyetisyenle birlikte sağlıklı beslenme ve kilo alıp-vermeye karar veren kişiler sosyal yaşamdan duydukları, kulaktan kulağa yayılan zayıflama hikayelerinin gerçeğini bilmek istiyor. En çok merak edilen sorular listesinin başında yoğurt kürü işe yarar mı, ev işi de spordan sayılır mı, streç ile beli sarmak zayıflatır mı, yağ olarak zeytinyağı kullanıyorum azaltmasam olur mu? gibi sorular yer alıyor.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Bilinçli Zayıflama Rehberi

Yoğurt kürü işe yarar mı?

Yoğurt pul biber ve limon suyundan oluşan bu kür oldukça popüler. Yoğurt içerdiği kalsiyumla beraber zayıflamaya yardımcıdır, pul biber metabolizmayı hızlandırır ve limon suyu da diüretik etkisi ile zararlı maddeleri vücudumuzdan atmaya yardımcı olur. Porsiyona dikkat edildiği sürece bu kürü tüketmekte sakınca olmasa da, zayıflamaya doğrudan bir etkisi olmadığını bilmek gerekir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Göbek eritmek için bu besinleri yiyin!

 

Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

More from the blog

XL-S Ürünleri ve Taylan Kümeli’nin Programı ile Bir Dönüşüm Hikayesi

                                              Kendisini ve...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

Soğan Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Soğan Kürü ile Zayıflama

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun her fırsatta üzerinde durduğu seçeneklerden birisi olan soğan kürü hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok farklı vitamin...