Zayıflama aşıları gerçekten işe yarıyor mu?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
2014-08-01-zayiflama-asilari-gercekten-calisiyor-muAmerikan Hükümeti, sağlık harcamaları içinde bütçede büyük sorunlar açan en büyük problemi olarak gördüğü obeziteye karşı yıllardır ilaçlı veya ilaçsız çözüm bulmaya çalışıyor. Tüm kurumları bu konuda seferber etmiş durumda. Zayıflama aşısı da bu çabaları gören doktorların çalışmaları sonucunda ortaya çıktı.
Son günlerin revaçta konusu Zayıflama aşısı hakkında Medikal Estetik Uzmanı Dr. Nihat Dik merak edilenleri anlattı;
Kilo ve metabolizmanıza özel olarak 20 ya da 40 günlük kürler halinde uygulanan zayıflama aşısı, 500 kalorilik Diyet yaparken acıkmamanızı sağlıyor. Günde ortalama 500 kalori tüketmeniz ve bunu yaparken zayıflama aşısı kullanmanız: Bu diyet programında sebze ve salata ağırlığı var. Ögle ya da akşam yemeğinde yoğunluğu nereye kaldırmanız gerektiği sizin tercihiniz.  Diyet ve zayıflama aşısı mutlaka doktor kontrolünde yapılmalı. Çünkü önce sağlık durumunuza göre bu programa uygun olup olmadığınızın tespiti yapılıyor.
Bu kontrolden sonra  diyete ve aşıya başlıyorsunuz, program bittikten sonra da vücudu kontrol altında tutuyorsunuz.  Aşılardan sonra birden bire aşırı yemeğe dönmemeniz gerekir. Protokol tamamlandığında zaten aşırı yemek yemek istemiyorsunuz. Hipotalamus’ta iştah merkezinin bu program ile baskılanması sonucu kişi aşırı yemeğe ihtiyaç duymadan normal bir beslenme rutinine girebiliyor.
Aşı iştahınızı baskılamak dışında, vücuttaki yağ depolarını parçalayarak size günlük 4000-5000 kalorilik enerji ortaya çıkarıyor. Aşırı yemek yemediğiniz takdirde bu enerji hem sizin bütün gün boyunca dinç olmanızı sağlıyor; hem de sürekli bir yağ yakımı olduğundan vücut kas kütlesinden kaybetmiyor. Bu da kişinin verdiği kilolarla daha fit ve sıkı bir görünüme kavuşmasını sağlıyor.
Bu aylarda en çok gelen soru Ramazan’da ne yapacağız oluyor. Ramazan takvimine göre de bir beslenme ve aşı düzeni kurularak program uygulanabiliyor. Yapılması gereken kişilerin doktorlarının önerdiği, sahurda diyete uygun yemekler yiyip aşılarını olmaları ve gün boyu oruçlarını tutmaları. İftarda ve sonrasında da yine hafif,  düşük kalorili ve yağsız şekersiz beslenmeye özen göstermeleri. Aşı vücut yağlarını yakarak enerji ortaya çıkardığından kişiler halsiz olmuyorlar ve özellikle çalışanlar konsantrasyon azalması yaşamıyorlar.

More from the blog

XL-S Ürünleri ve Taylan Kümeli’nin Programı ile Bir Dönüşüm Hikayesi

                                              Kendisini ve...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

Soğan Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Soğan Kürü ile Zayıflama

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun her fırsatta üzerinde durduğu seçeneklerden birisi olan soğan kürü hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok farklı vitamin...