Yüzü daha ince gösteren makyaj!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yanaklarınız daha ince görünmesini, yüzünüzün daha seksi bir hale dönüşmesini sağlayacak 6 makyaj tekniği önerimiz var.

Elmacık kemiklerini ön plana çıkaran makyaj teknikerini adım adım öğrenerek daha seksi bir görünüm sağlayabilirsiniz. Uygulayacağınız bu taktiklerle hem ince bir yüze, hem de mükemmel bir makyaja sahip olacaksınız.

Öncelikle elmacık kemiklerinizi ve çene kısmınızı ön plana çıkarmalısınız. Bunun için bir açık, bir de koyu fondötene ihtiyacınız var.

Şimdi yüzünüze en uygun fondöteni uygulayın. Ardından 1,5-2 ton koyu olan fondöteni yumuşatmak istediğiniz bölgelere dokundurun.

Yüzünüzün üst bölümünde kulak kenarınızdan başlayarak alnınızın iki tarafına gölgelemeler yapın.

Şimdi kulak memesinden başlayarak yanak çukurundan buruna doğru kavisli bir gölgeleme yapın. Bu işlem elmacık kemiklerinizi belirginleştirecek ve yüzünüze daha anlamlı bir ifade katacak.

Yuvarlak yüzlerde elmacık kemiği üzerinden yanlara, yani gözün dış ucuna doğru, aşağı bölümde ise yanak çukurunda bir üçgen oluşturacak biçimde sürülmelidir.

Kullanmanız gereken allık bronz olmalıdır. Bu tip yüzlerde dikkatin orta bölüme çekilmesi gerektiği için rujunuz koyu, kaşlarınız ve gözlerinizse çekik olmalıdır.

Yüzü daha ince gösteren makyaj!
Yüzü daha ince gösteren makyaj!

 

More from the blog

Jel Tırnağın Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Jel tırnak son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bir tırnak uygulaması işlemidir. Ellerin bakımlı ve bir o kadar hoş görünmesine neden olan en önemli...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Hasar görmüş cilt ve yaralar için Galebe Onarıcı Krem

Üstün AR-GE gücü ile yeniliklerin öncüsü Uraw, Galebe Onarıcı Kremin özelleştirilmiş formülü ile hasar görmüş cilt ve yaralara çözüm olmaya hazır.  Vücudumuzdaki en büyük organ...

Kore Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Kore kozmetik ürünleri ilk olarak Güney Kore kadınlarının, ardından da tüm dünya kadınlarının memnuniyet duyarak kullandıkları cilt bakım güzellik ürünleridir. Pürüzsüz ve parlak ciltleri...