Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Vücutta meydana gelmeye başlayan kırışıkların ilerleyen yaş, cildin tipi ve yaşam standartlarının kalitesi gibi durumlar azlığını veya çokluğunu belirler. Stresli bir hayata sahip olan kişilerde kırışıklıklar daha fazla meydana gelebilir. Egzersiz, spor ve kişisel bakımına dikkat eden ve daha az stressiz bir hayat süren kişilerde ise kırışıklıklar daha az olabilir. Düzensiz beslenme, sigara ve alkol tüketimi gibi durumlarda kırışıkların oluşmasının sebepleri arasında yer alır.

Ne kadar kırışığınız olursa olsun geç kalmış sayılmazsınız. Yapmanız gereken bugünden itibaren kırışıklıkları azaltmak için düzenli bir beslenme programı yapmak. Spor ve egzersiz programı hazırlamaktır. Sebze ve meyvelerden oluşan beslenme, spor ve egzersiz, düzenli uyku, stressiz bir hayatın başlaması anlamına gelir. Hayat standartlarınızda yapacağınız ufak değişiklikler, kırışıkların azalmasını sağlayacak önemli etkenlerden birisidir.

Alın kırışıklarının giderilmesi

Alın Kırışıklıkları

Alnınızda kırışıkların çok olması, moralinizi bozabilir. Bu kırışıkları kısa sürede ortadan kaldırmanın yolu C vitaminidir. Avokado ve limon suyundan üretilen kremler alın kırışıklıklarının 4 gün gibi bir süre içerisinde azalmasını sağlar. Eczanelerde bulabileceğiniz avokado ve limon karışımlı kremi 14 gün boyunca kullanmanız sonucu daha iyi görmenize neden olur.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Güneş Lekeleri “Melazma”lar

Ağız çevresindeki kırışıklıkların giderilmesi

agiz-kirisikliklari

Ağız ve çene etrafında yer alan kırışıkları gidermek için soya tüketmek önemlidir. Soya içerisinde bulunan Flavonoit maddesi, direk ağız bölgesine etki ederek hücreleri onarır. Soya içerikli kremleri kullanmanız ve ağız bölgenize sürerken aynı zamanda mesaj uygulamanız etkisini daha iyi göstermesi sağlar.

Üst dudaklarda bulunan kırışıkların giderilmesi

dudak-ustu

Üst dudaklarda meydana gelen çatlama ve kırışıkların yok edilmesi çok kolaydır. Sadece zeytinyağı ile müdahale ederek, gün içerisinde bir kez mesaj yapmak yeterli olacaktır. Vücudun en çok nemsiz kalan bölgeleri arasında yer alan üst dudakların daha güzel görünmesi, zeytinyağı ile yapacağınız beş dakikalık bir masajla mümkün olur.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Dünyaca ünlü mankenlerin cilt bakım sırları!

Dekolte bölgesinde meydana gelen kırışıklık

dekolte-kirikliklari

Kadın derisinin en hassas olduğu bölgelerden birisi dekolte kısmıdır. Bu kısma, varsa kullandığınız dekolte kremi ve yeşil çayı karıştırarak oluşan harcı sürün. Yarım saat kadar bekleyin. Yeşil çayın metabolizmayı arttırıcı etkisi sayesinde krem vücuda daha iyi etki edecektir. Böylece kısa sürede dekolte kısımlarında meydana gelen kırışıklık sorununa çözüm bulunmuş olacak.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Selülit nasıl geçer ve selülit giderici yiyecekler hangileri?

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.