Yüzde 40’ımız estetikliyiz

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Estetik uygulamalar, yakın zamana kadar genellikle üst gelir grubunun talep ettiği ve satın aldığı bir hizmetti.

Ancak artık ev kadınından lise öğrencisine herkese hitap ediyor Esteworld Plastik Cerrahi Hastaneleri Medikal Direktörü Dr. Servet Terziler, Türk insanının yüzde 3’ünün estetik ameliyat yaptırdığını, ancak ameliyat dışı yöntemlerle estetik uygulama yaptıranların oranının yüzde 40’ları bulduğunu belirtiyor. Terziler’e göre, estetiğe ilginin bu derece artmasında gelir düzeyinin, kliniklerin ve hizmet kalitesinin artması yatıyor.

Eskiden statü göstergesiydi

Terziler, eskiden estetiğin bir statü göstergesi olarak kullanıldığını, estetikli burun, meme ya da dudakların yakın zamana kadar abartılarak, tıpkı lüks bir otomobil, pahalı bir mücevher gibi kadınların üzerinde taşıdıkları bir statü göstergesi olduğunu hatırlatıyor. Oysa günümüzde yapılan estetik operasyonlar, abartıdan uzak ve doğal.

Kadınlar kendileri, erkeklerse kadınlar için yaptırıyor

Dr. Servet Terziler, şöyle devam ediyor: “Kadınların estetik operasyon ya da uygulama yaptırmalarının başlıca sebebi, ‘ben daha güzel olmalıyım’ hırsı. Oysa erkekler için durum çok daha basit. Erkekler, birlikte oldukları kadın istediği anda, uygulamayı yaptırabiliyor. Karısının ‘Eskiden saçların ne güzel gürdü, neden saç ektirmiyorsun?’ sorusu üzerine ertesi gün gelip saç ektiren hastalar var.

Estetik ameliyatların da modası var

Geçtiğimiz yıllarda estetik ameliyat yaptırmak isteyenler, ellerinde bir fotoğrafla plastik cerrahların yolunu tutuyordu. Liv Tyler dudakları, Jennifer Lopez kalçaları, Deniz Akkaya burnu 10 yıl öncesine kadar çok modaydı. Artık moda, kişinin karakter ve ifadesine yakışan, doğal görünümüyle uyumlu organlar yapmak.

Estetik operasyon yaptırmak isteyenler, son zamanlarda kendisine, yüzüne ve karakterine yakışan, doğal ve bütünlük içinde burunlar, dudaklar, memeler ya da kalçalar istiyor. Bu bilinçle hareket eden hastaların, yüz ve vücut ölçülerine daha uygun görünümler elde ediliyor, dolayısıyla hastalar ameliyat sonrası mutlu oluyor. Yani bilinçli ve doğru estetik talepleri arttı.

Kadınlar en çok meme estetiği yaptırıyor

Kadınlar, kadınlık simgesi olan memelerini güzel görmek istiyor, bu nedenle en çok meme estetiği yaptırıyor. Yerçekimi, hamilelik ve emzirme, memelerin sarkmasına neden oluyor. Özellikle doğum ve emzirmeler sonucunda meme derisi elastikiyetini yitiriyor, meme başları oldukları yerden daha aşağı bir noktaya iniyor.

Ameliyatta amaç, memeye yeni şekil ve dik bir form kazandırmak. Hamilelik sonrasında meme bezleri küçülüp içi boşaldıysa dikleştirme işleminin yanı sıra, silikon meme pro tezleri de yerleştiriliyor. Bu sayede hem meme hacmi hem de gerginliği artırılıyor. Ancak operasyonun uzman bir el tarafından yapılması gerekiyor aksi takdirde meme başlarında duyu kaybı ve emzirme fonksiyonunda azalma yaşanıyor. Üç saat süren ameliyat sonrası hasta, iki hafta içinde iyileşiyor.

Yazın vücut hatlarını düzeltme ameliyatları patlıyor

İnsanların en mutlu olduğu, en az hastalandığı ve yara iyileşmesinin en hızlı olduğu dönem, yaz ayları. Yaz aylarında insanların vücut direnci, çok daha üst seviyelerde seyrediyor. Böylece bu dönemde yapılan operasyonların iyileşme süreçleri daha kısa sürüyor. Operasyonlar sonrasında komplikasyon oranları da daha düşük oluyor.

Yaz aylarında en fazla vücut hatlarını düzeltme ameliyatları yapılıyor. Sarkık memelerin toparlanması, asimetrik memelerin düzeltilmesi, karın germe ve yağ alma, yaz döneminde en fazla yapılan estetik ameliyatların başında geliyor.

Bacak germe ameliyatları da oldukça sık tercih ediliyor. İlerleyen yaş ve kilo alımıyla birlikte bacak içinde gevşemeyle sarkmalar ortaya çıkıyor. Bunun nedeni, yürürken bacak iç yüzlerinin birbirine sürtünmesi. Sürtünme, kimi zaman terleme ve pişiğe neden olabiliyor. Bacak bölgesindeki dokuların diriliğini kaybetmediği durumlarda sorun, liposuction’la kolayca çözülebiliyor.”

“AYDA 700 TL TAKSiTLE YAĞLARINIZDAN KURTULUN”

Estetik operasyonlar, eskisi kadar pahalı değil. Pek çok merkez, kredi kartına taksitle estetik operasyon yapıyor. Eğer kredi kartınız yoksa ya da limitiniz düşükse, size estetik kredisi çıkarılıyor. Türkiye’de ilk kez bizim uyguladığımız sistemde, hastalarımız birlikte çalıştığımız bankalardan estetik kredisi alıyor, 12-18-24 ay vadelerle geri ödüyor.

Yağ aldırmanın ortalama fiyatı, 5 bin TL civarında. Banka kredisiyle aylık taksitler, yaklaşık 300 TL’ye geliyor. Böylece orta gelirliler de estetik yaptırabiliyor.

 

Kaynak:kadınvekadın.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.