Yüz şeklinize uygun takı seçimi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yüzünüze uygun parçaları seçerek hem doğal güzelliğinizi hem takılarınızın ihtişamını ön plana çıkarabilirsiniz.

Takacağınız mücevheri doğru seçerek ifadenizi dengeler, yüz şeklinizin istediğiniz gibi algılanmasını sağlayabilirsiniz. Mücevher Tasarımcısı Olcay Keskin, yüz şeklinize ve ten renginize göre doğru mücevher seçmenin inceliklerini anlattı.

Öncelikle yuvarlak, oval, kalp ya da kare yüz şeklinden hangisine sahip olduğunuzu bulmak için bir aynadan faydalanmanız gerekiyor. Aynaya büyük bir oval çizip yüzünüzün bu ovalin dışına taşıp taşmadığına bakmalısınız. Taşmışsa eğer yuvarlak yüz yapısına, bu ovale sığıyorsa oval yüz yapısına, sadece çeneniz ovalin dışında kaldıysa kalp yüz yapısına, köşeler dışarıda kaldıysa kare yüz yapısına sahipsiniz demektir.

Yuvarlak yüz

Asla daire şeklinde bir küpe tercih etmeyin. İçinde toplar olan tasarımlar ya da iç içe geçmiş yuvarlaklar da sizin için uygun olmayacaktır. Size en uygun tasarım damla ya da markiz kesimlerdir. İnce ve uzun tasarımlar da yine yüz şeklini dengeleyecektir. Kolye için ise uzun tasarımlar uygun olacaktır. Özellikle boyundan göğüs kısmına doğru tek bir sallantısı olan kolye tasarımları yuvarlak yüz yapısına çok yakışır.

Kare yüz

Maskülen bir görüntüye sahipsiniz demektir. Bu görüntüyü yumuşatarak daha feminen hale getirmek için çiçekli, iç içe geçmiş daire şeklinde ve bol sallantılı küpeler kullanmak uygun olacaktır.

Üçgen veya kalp şeklinde yüz

Çene uzun olduğundan bu görüntüyü yumuşatmak gerekir. Damla kesim her tasarım küpe seçimi için doğrudur. Boyun için ise mutlaka kalın ve boyuna yapışan sallantısı olmayan kolyeler tercih etmek gerekir.

Oval yüz

Çok şanslısınız demektir çünkü size her tür küpe ve kolye yakışır. Kalp kesim taşlı küpeler, çiçek şeklinde tasarımlar, yuvarlak şekilli küpeler sizin için ideal olacaktır. Kolye seçiminde ise çok uzun olmayan, küçük sallantılı tasarımları kullanmanız doğru tercihtir.

Her kadının sahip olması gereken 7 kolye modeli

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.