Yumurtalama Dönemi Belirtileri Nelerdir?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bugün ki makalemizde ise anne olmak isteyen okuyucularımız için önem arz eden seçeneklerden birisi olan yumurtlama dönemi belirtileri ile alakalı olarak seçenekleri sizlere sunacağız. Türkiye, her geçen gün büyüyor. Anne adayları ise süreçlerin tüm teknolojik olanaklarını enine boyuna analiz etme şansını yakalıyor.

Yumurtlama dönemi, kadınlar için fark yaratan bir süreç. Özellikle bu noktada doğurganlık özelliklerinizin çok daha fazla arttığını net olarak söyleyebiliriz. Tabi ki yine de bu sürecin belli başlı belirtileri söz konusu olduğunu da net olarak söylemek mümkün. Şimdi ise bu belirtiler hakkında sizlere birkaç önemli bilgi sunacak ve fikir edinmeniz için elimizden geleni yapacağız.

Yumurtlama Ağrısı

Çok önemli bir seçenek olduğunu net olarak söyleyebiliriz. Yumurtalık bölgelerinizde meydana gelen ağrı olarak tanımlanabilir. Bu süreçte net olarak süreci takip edebiirsiniz. Uzmanlardan da yardım alabilme şansına sahipsiniz. Yumurtalık ağrıları, tahmin edebileceğiniz üzere hazır olduğunu söyler. Bu süreçte ise doğurganlık oranı son derece ciddi bir şekilde karşımıza çıkar.

Vücut Sıcaklığı Değişimleri

Vücut sıcaklığında meydana gelen gelişmeler ne yazık ki tam olarak anlaşılamayabilir. BBT (Bazal Vücut Isısı) dediğimiz değerlerde değişme meydana gelmesi son derece önemli bir seçenek. 0.5 santigratderece bir yükselme dahi yumurtalama dönemi belirtilerinden birisi olarak dikkat çeker doğurganlık seviyeniz ciddi anlamda yükselme gösterebilir.

Servikal Mukus Değişimleri

Serviks bezlerinde meydana gelen değişimler ve sıvı oranlarının çok daha etkin bir şekilde doğurganlığı tetiklemesidir. Serviks ile alakalı bildiklerinizi biraz arttırmanız gerektiğine inanıyoruz. Nitekim doğurganlık sürecinin de kaliteli olduğu zamanlar söz konusudur. Bu kalite sayesinde hamilelik oranı çok daha yüksek olduğu gibi aynı zamanda daha sağlıklı bir şekilde ortaya çıkabilir.

Tükürük Değişimleri

Tükürüklerin kristallere benzediği söyleyebiliriz bu dönemde. Hormonal değişimler çok ciddi anlamda yaşanmaya başlar. Öncelikle bunu bilmek gerekiyor. Östrojen ve progesteron oranlarının meydana getirdiği bir değişim süreci olarak nitelendirilebilir aslında. Kadınlarda tükürüğün kristal bir görünüme sahip olmaya başlaması, doğurganlık seviyenizin yükseldiği bir döneme işaret ettiğini de net olarak söyleyebiliriz.

Diğer Yumurtalama Dönemi Belirtileri

Tabi ki yumurtalama döneminde ortaya çıkan belirtiler, sadece bununla sınırlı değil. Bunlar dışında belirgin olarak anlamanıza yardımcı olacak olan birkaç yeni seçenek daha söz konusu. Bunları da maddeler halinde incelemenize yardımcı olmak istiyoruz.

• Göğüslerde hassasiyet, şişme ve gerginlik
• Karında şişkinlik hissi
• Karında sancı ve kramplar
• Cinsel istekte artış
• Koku, tat ve ışık gibi uyarıcılara karşı aşırı hassasiyet, rahatsız olma meydana gelir.

More from the blog

İstanbul Çocuk Eğlence Merkezleri

Oyun oynamak, çocukların hem gelişiminde hem de sosyalleşmesinde çok önemli bir yer kaplar. Ailelerin, çocuklarının oyun oynaması için tercih ettiği en yaygın mekanlardan biri...

Mışıl Mışıl Uykular İçin Çocuk Yatağı Nasıl Seçilir?

Çocuklarınızın odalarını dekore ederken, seçtiğiniz mobilyaların estetik görünümünün yanı sıra, satın alacağınız çocuk yatağı modeli de oldukça önemli bir yer tutar. Onlar için yarattığınız özel alanın en...

Çocuklar Süt Sevmiyor mu?

İlk olarak ambalajlı sütler, şu an ortalıkta gezen çiğ sütlere göre denetimli ve kontrollü olduğu için kesinlikle ama kesinlikle daha güvenli ve sağlıklıymış.

En güzel erkek bebek isimleri 2018

Bu haberimizde siz değerli okuyucularımız ile birlikte en güzel erkek bebek isimleri 2018 yılı önerileri üzerinde durmak istedik.