Yılan yağı nedir, nasıl yapılır, faydaları nelerdir?

Saçlarınızın gözle görülür ve çok şaşırtıcı bir biçimde çabucak uzamasını istiyorsanız “Yılan yağı” kullanın.

Saç Uzatan Yağlar - Yılan Yağı
Saç Uzatan Yağlar - Yılan Yağı
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Şimdi size saç bakımı ve uzaması konusunda basit ama çok etkili bir sır vereceğiz hazır mısınız? Yaklaşın biraz o zaman ve kulağınızı dört açın.

Saçlarınızın gözle görülür ve çok şaşırtıcı bir biçimde çabucak uzamasını istiyorsanız “Yılan yağı” kullanın.

Evet işte bu kadar, yılan yağı, sadece bu. Basit olduğunu söylemiştik. Ama hala aklınıza takılan bir şeyler olabileceğini düşünerek biz konuyu biraz daha açalım. Bu son derece pratik uygulama olan yılan yağı saç uzatma konusunda adeta bir iksir gibi işe yarıyor ve saçları uzatıyor. Üstelik yılan yağının tek etkisi saçta değil. Kaşlarının seyrek çıkmasından şikâyetçi olan ya da küsen kaşlarının yerine gelmemesini dert eden kadınların da yüzlerini güldürüyor. Zira içinde bulunan omega 3 sayesinde saçların ve kaşların ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri tam olarak karşılıyor.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Yüz tipinize göre saç modelleri ve saç kesimleri

Yılan yağının saça faydaları nelerdir
Yılan yağının saça faydaları nelerdir

Yılan Yağı Saça Faydaları

Yılan yağının içinde yararı konusunda ansiklopedilerce bilgi yazılabilecek OMEGA 3 bulunuyor. Omega 3 saçların ihtiyacı olan en önemli vitaminlerden. Yılan yağı Eski Mısır gibi kadim medeniyetlerde kelliğe çare olarak dahi kullanılmış bir yağ. Kelliğe bir çözüm olarak kullanılıyor olmasının en büyük nedeni yılan yağı içerisinde yer alan EPA asidi, zira bu asit saçların yeniden çıkmasını sağlıyor. Üstelik piyasada saç uzatmaya yahut çıkarmaya yönelik olarak satılan pek çok üründen daha faydalı olan yılan yağı son derece de ucuz.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: En Gözde Kısa Saç Modelleri 2015

Yılan yağının kaşa faydaları saça olan faydaları ile aynı. Yani kaşınızı gürleştirmek ya da küsen yerlerinde yeniden kaş çıkarmak isterseniz yılan yağı kaş kullanmanız kesinlikle işe yarar.

Yılan yağı nasıl yapılır
Yılan yağı nasıl yapılır

Yılan yağı nasıl yapılır?

Yılan yağı tıpkı balık yağı çıkartılma yöntemi uygulanarak üretilir. Yılan yağı Ender Saraç’ın saç dökülmesi konusunda bir numaralı şifa veren ürün diye tanıttığı bir yağdır. İşte kendisinin ağzından dinlediğimiz tarifi.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Bal köpüğü saç rengi

Ender Saraç Saç Uzatmak İçin Yılan Yağı Tarifi

Yarım tatlı kaşığı yılan yağı, ( uzun saçlar 1 tatlı kaşığı kullanabilir ), yarım tatlı kaşığı Hint yağı, yarım tatlı kaşığı tatlı badem yağı, yarım tatlı kaşığı susam yağı, 2 ampul deksapentol ve 2 ampul E vitamini bir kabın içerisinde karıştırılır. Önceden hafif şekilde buhara tutulmuş saç derisine avuç içleriyle hırpalamadan nazikçe masaj yardımı ile iyice yedirilerek uygulanır.  Saçın buhara tutulmasının sebebi kafa derisinin yumuşayarak yağın daha derine nüfus etmesini sağlamaktır. Saç streç yardımı ile sarılarak 1 saat bekletilir. Sonra ılık su ile ( kaynar su saçın düşmanıdır) saçınızdan durulanır.  Bu bakımı haftada 2 kere uygulamanız önerilir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Bilmeniz Gereken En Güzel Sarı Saç Rengi Modelleri

Sürpriz ipucu: Her baharatçıda bulabileceğiniz yılan yağını şampuanınızın içine az miktarda karıştırarak da kullanabilirsiniz.

Yılan yağı sabunu
Yılan yağı sabunu

Yılan yağı sabunu

Saçlar canlandıran ve dökülmeyi önleyen yılan yağı sabunu düzenli olarak kullanılabilir.

Yılan yağı sabununun özellikleri:

  • Saç dökülmesini engellemesi.
  • Saçı uzatma.
  • Saçları beslemesi.

Yılan yağı sabununu kullanmakoldukça kolaydır. Öncelikle şampuan ile yıkanan saçlarınıza yılan yağı sabununu köpürterek ve hafif bir şekilde masaj yapıyormuş gibi saç diplerinize uygulayın.

3-4 dakika bekleyip ılık su ile durulayın.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Bahar için en güzel sarı saç tonları!

Yılan yağı fiyatı nedir ve nereden temin edilir?

Aktar, internet ve eczaneerden satın alınabilecek olan yılan yağı ve diğer yan ürünleri 10 TL ile 15 TL civarı bir ücret ile satılmaktadır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Erkeklerin Kızlarda En Sevdiği Saç Modelleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.