Yeşil Gözlüler için Göz Makyajı

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Göz makyajı yaparken kullanacağınız renkleri seçerken, ten renginiz kadar göz renginize de dikkat etmelisiniz! Eğer hangi renkleri kullanmanız gerektiğini ve neyi, nasıl uygulayacağınızı bilirseniz, çok daha anlamlı ve güzel bakışlara sahip olabilirsiniz. Peki, bunun için neler yapmalı ya da yapmamalısınız.

İşte göz makyajı için o sihirli dokunuşlar… 

Mor Tonları 

Eğer gözleriniz yeşilse, size en çok mor tonları yakışacaktır ancak morun mavi ya yakın tonları değil, bordoya yakın tonlarını tercih etmelisiniz. Maviye yakın tonlar ve özellikle mavi tonları göz renginizin anlamını yitirmesine neden olacaktır.

Yeşil Tonları 

Bordo, mor ve lila tonlarının yanı sıra göz renginizi ortaya çıkaracak bir diğer renk de yeşildir. özellikle koyu yeşilden açığa doğru giden tonlamalar gözlerinizin çok daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Altın ve Bakır Tonları 

Gözlerinize pırıltı katmak istiyorsanız, bu sezon oldukça moda olan bakır ve altın tonlarını kullanmalısınız. Göz kapaklarınızın uç kısımlarına doğru ya da göz diplerinizi uygulayacağınız bu pırıltılar çok daha canlı, ışıl ışıl bakışlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Göz kalemi ya da eyeliner seçerken 

Yeşil Gözlüler için Göz Makyajı
Yeşil Gözlüler için Göz MakyajıYeşil gözlüyseniz siyah göz kalemi ya da eyelinerlardan uzak durmalısınız. Kahverengi ve gri tonları bakışlarınızı yumuşatacak ve kullanacağınız far renkleriyle çok daha hoş bir uyum sağlayacaktır. Ayrıca daha doğal bir görünüm için, rimelinizin de kahverengi tonlarında olmasına özen göstermelisiniz.

Gümüş Pırıltılardan Uzak Durun

Yeşil gözlerinize yapabileceğiniz en büyük kötülük, gümüş pırıltılar kullanmak olacaktır. Yeşil ve kahve tonlarındaki farlarla muhteşem uyum sağlayacak olan altın ve bakır pırıltılar, size çok daha fazla yakışacaktır. Ayrıca gümüş tonları bakışlarınızı doğallıktan uzaklaştıracağı gibi, donuklaşmalarına da neden olacaktır.

Göz makyajı için uygulamaya gelince 

Eğer iri gözlüyseniz, koyu far tonlarını göz kaparlınızın ucuna doğru, açık tonları da dibine doğru uygulamalısınız. Eğer göz kapaklarınız düşükse bunun tam tersini yapabilirsiniz. Göz makyajında göz kalemi konusunda da siyahtan uzak durmanız gerektiğini söylemiştik. çikolata kahve veya gri tonlarında bir göz kalemi ya da eyeliner tercih edebilirsiniz. Ayrıca gözünüzün altına uygulayacağınız altın, kahverengi ya da gri tonlarında bir kalem, göz renginizi belirginleştirmenizi sağlayacaktır.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.