Yeşil eriğin faydaları

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bütün meyveler harika, fakat en neşelisi o!

Can eriklerin tezgahlarda yerini almasıyla, sosyal paylaşım ortamlarında hemen erikli fotoğraf paylaşanlara ne kadar faydalı bir şey sevdiklerini bir kez daha hatırlatalım.

İşte eriğin faydaları…

1 – Hazmı kolaylaştırır.  Kilo vermek isteyenler için ideal bir meyvedir. Yeşil erik tükettiğinizde kan şekeri düzeyleri olumlu etkilenir. Erik yedikten sonra kan glikozu ortada görünmektedir. Kan şekeri ne kadar dengeli seyrederse kilo vermek o kadar dengeli ve sürekli olur.

2 – Bağırsakların çalışmasına yardımcı olduğu için, kabızlık gibi rahatsızlıkları bulunanlara tavsiye edilir. İdrar söktürücüdür. Sindirilebilir lif açısından zengin olduğundan, mide gazı, kabızlık ve gaz problemi yaşamamızı da önler.

3 – Kansızlığa iyi gelerek vücuttaki kan oranını arttırır. Demir Eksikliğini önlemede ve tedavi sürecinde yardımcıdır. Anemi gibi kırmızı kan hücrelerinin eksikliği ile ilgili hastalıklar erikteki zengin C vitamini ve demir içeriği nedeniyle engellenmekte etkili olmaktadır.

4 – Ateş düşürücü özelliği sayesinde yüksek ateşli hastalıklarda da kullanılabilir.

5 – Bağ dokusunu güçlendirmekte ve böylece daha sıkı bir vücuda sahip olmakta yeşil erik etkilidir. C vitamini insan vücudunda bağ dokularının sıkı kalmasında yardımcı olur. Böylece vücudunuzun sıkı, genç, sağlıklı ve uygun görünümlü olmasında yardımcıdır.

6 – Beden ve zihin yorgunluğunu ortadan kaldırarak vücuda zindelik kazandırır.

7 – Damar sertliğine iyi gelir.

8 – Östrojen seviyesini dengelediği için özellikle menopoz dönemindeki kadınlar için faydalıdır. Kadınlarda adet düzenleyici özelliğe sahip olan erik, adet düzensizliğine karşı doğal tedavi yöntemidir.

9 – Romatizmaya iyi gelir.

10 – Vücuttaki zararlı maddeleri dışarı atmaya yardımcı olarak böbrekleri dinlendirir.

11 – Sinirleri sakinleştirir.

 

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.