Yerinizde Duramayacağınız En İyi Aksiyon Filmleri

tarafından
670
Yerinizde Duramayacağınız En İyi Aksiyon Filmleri
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bugün sizlerle birlikte hareketlilik sevenler için ideal başlıklardan birisi olan en iyi aksiyon filmleri üzerinde duracağız. Dünya genelinde sinema sektörü aldı başını gidiyor. Her şeyden önce İngiliz ve Amerikan filmleri, kısa zaman içerisinde dünya genelinde adından sıklık ile söz ettiriyor ve ciddi anlamda fark yaratıyor. Bizde bu anlamda sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

İzlenmesi gereken aksiyon filmleri ile alakalı olarak geçmişten günümüze en iyi önerileri sizlere sunacak ve fikir sahibi olmanızı sağlayacağız. Listedeki filmler içerisinde silah, dövüş, katliam, dram ya da aradığınız diğer bütün içerikleri de bulabiliyorsunuz. Özellikle sürat, olmazsa olmazlardan birisi durumunda. Lafı uzatmadan listemize geçelim.

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Aksiyon Filmleri

Oyuncuları hemen aklınızdan geçirin. Kimlerin filmleri izlenebilir? Jason Statham, Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenneger, Vin Diesel, Dwayne Johnson, Jet Li, Jackie Chan, Christian Bale ya da aklınıza gelebilecek daha birçok farklı isim. Aksiyon filmleri anlamında dünya genelinde isim yapmış en iyi filmleri bir listede toplamak ve sizlere sunmak istedik.

1-) Hızlı ve Öfkeli Serisi

Kuşkusuz ki dünya genelinden herkes bu filmi ilk sıraya koyar. Paul Walker’ın ölümü ile çok daha önemli bir hale gelen film, yıllardır devam eden serisi ile tam 8 filme ulaştı. Tam anlamı ile bir efsane.

2-) Cehennem Melekleri Serisi

Sylvester Stallone tarafından yazılan ve yönetilen mükemmel bir yapım. Jason Statham, Arnold Schwarzenneger, Bruce Willis, Jean-Claude Van Damme, Chuck Norris gibi birçok ünlü ismi 3 ayrı filmde buluşturan mükemmel bir seri.

3-) Matrix Serisi

Türkiye’nin bilim kurgu anlamında kendi zamanında gördüğü en iyi filmdi. Mükemmel bir kadro, mükemmel bir senaryo, harika efektler ve dur durak bilmeyen aksiyon sahneleri ile sizi kendisine hayran bırakacak.

4-) Zor Ölüm Serisi (Die Hard)

Bruce Willis ismini dünya genelinde tanıtan efsane yapımlardan birisi. Aksiyonun bir an bile durmadığı mükemmel ötesi bir yapım. Sizleri de nefes nefese bırakacak.

5-) Cehennem Silahı Serisi

En eğlenceli polisiye aksiyon filmleri içerisinde bir liste yapsak kuşkusuz ki en başa Cehennem Silahı konur. 3’leme olarak dikkat çeken serinin son filmde Jet Li gibi ünlü isimlerde yer aldı.

6-) Taşıyıcı Serisi

Jason Statham isminin birçok filmi var ancak doruk notkası yapımı hangisi derseniz sanıyorum ki Taşıyıcı serisi bu anlamda ilk sırada başarılı bir şekilde yer alabilir. Özellikle ikinci film tam bir efsane.

7-) Görevimiz Tehlike Serisi

Yine efsane yapımlardan birisi. Tom Cruise ile özdeşleşmiş mükemmel bir yapım ve geçmişten günümüze yapılan aksiyon dolu birçok farklı film sizlerle birlikte. Bu filmde olmazsa olmaz.

https://www.youtube.com/watch?v=8DGyjFjcyNg

8-) John Wick Serisi

Kişisel aksiyona dayalı, tek bir kahraman üzerinden yürüyen mükemmel ötesi bir film. Dövüş sahneleri ile de sizi tam anlamı ile kendisine hayran bırakacak harika bir yapımdan bahsediyoruz.