Yeni Bir Yıla Yeniliklerle Girin

Marcello Gavioli / Homify
Marcello Gavioli / Homify
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

2016’ya az bir zaman kaldı. Acısı tatlısı, yaşanmışlıkları ve yaşanmamışlıklarıyla bir yılı daha geride bırakıyoruz. Yıl nasıl geçmiş olursa olsun Aralık ayının bu son günleri aşağı yukarı hep aynı geçer;

“Yeni kararlar alarak”

Ay boyunca, hayatımızda yapmayı hayal ettiğimiz değişiklikler için yeni planlar yapıp dururuz. Çünkü yeni gelecek olan bir sene beraberinde her zaman yeni ve güzel şeyler de getirir ve değişiklik daima güzeldir. Bunu düşünerek bu yıl alacağınız kararlardan ev ve dekorasyon ile ilgili olanlara dair size bazı fikirler vermek istedik. Evinizin içinde yapacağınız birkaç hoş değişiklik sizi günlük hayatınızın rutininden çıkartacak ve hayatınıza tatlı bir soluk getirecek.

2016 yılının ev modasında neler var bir bakalım.

Köşe Koltuklar Geri Dönüyor

2016 Ev dekorasyon fikirleri arasında en dikkat çekici olanı, köşe koltuk takımlarının tekrar aramıza dönüyor olması. Hem konfor hem yer bakımından tartışmasız üstünlüğü olan köşe koltuk takımları büyük orta sehpa modelleri ile kombine edilerek salon ve oturma odası dekorasyonlarınız için çok şık bir alternatif olacak.

homify-oturma-odasi-20
Rustik Oturma Odası Uptic Studios / Homify

Bu Yıl Evler çok Kokoş

Hanımlar eğer hazırsanız, bu yıl evleriniz kelimenin tam anlamıyla tepeden tırnağa süslü olacak. Duvar dekorasyonunuz için her ebat ve boyda dekoratif ayna modelleri, zeminlerinizdeki simli halılar, perde olarak kullanacağınız dantelli ve klasik tasarımlı stor perde modelleri, Osmanlı saraylarını andıran altın varaklar, bulundukları ortama ışıltı katacak kristaller ile evleriniz göz kamaştıracak. Renkler de yine bu tasarımları gölgede bırakmayacak kadar canlı ve dinamik. Sarı, kırmızı, bordo ve lacivert başta olmak üzere cıvıl cıvıl olan tüm renkler bu yıl evlerinizin güzelliğine güzellik katacak.  Koltuk döşemeleri için leke tutmayan kadife kumaşlar çok trend.

Vavien İç Mimarlık / Homify
Vavien İç Mimarlık / Homify

Bu Banyo ve Mutfaklarda İşiniz Hiç Bitmesin İsteyeceksiniz

Ahşap mobilya moda dünyasının vazgeçilmez tarzlarından bir tanesi. Bu sene bilhassa banyolarda ahşap dekorlar göze çarpacak. Ahşap ancak modern çizgileri ön plana çıkartan bir tasarım ile kullanılan ahşaplardan bahsediyoruz. Bu modern tasarımlı ahşap banyoları tamamlayan en sürprizli parça ise cam küvetler.

Zira cam, bu yıl ahşabın yanında yıldızı evin her bölümünde parlayan bir diğer obje. Oturma alanlarına aynalar ve kristaller giren cam mutfaklara ise tezgâh olarak yansıyacak. Her zaman olduğu gibi mutfak tasarımında klasik dekorasyondan vazgeçemeyenler için de elbette farklı seçenekler mevcut.

Uygulamak istediğiniz banyo modelleri ve şekillerini belirlemek için şimdiden dekorasyon dergilerine bakmaya başlamanızda fayda var. Ya da yeni fikirler için www.homify.com.tr sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

GLR Arquitectos / Homify
GLR Arquitectos / Homify

3 Boyutlu Duvarlar

Bu yıl evlerin süslü olacağını söylemiştik.  Evinizin her odasında rahatlıkla kullanabileceğiniz dekoratif duvar kâğıtları da evinizi süsleyebileceğiniz ayrıntılardan bir diğeri. Özellikle 3d duvar dekorasyonları na dikkat! Onlar bu yıl çok moda.

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.