Yazın oruç tutmayı kolaylaştıran yiyecekler

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yaz sıcağında Ramazan’ı daha kolay geçirip, iftarda ve sahurda yediklerinize dikkat ederek zorlanmadan oruç tutmak mümkün. İşte daha sağlıklı ve daha kolay oruç tutmak için yemeniz gerekenler…

Ramazan’da sofraların vazgeçilmesi olması gereken sağlıklı atıştırmalıkları Hisar Intercontinental Hospital Beslenme ve Diyet Uzmanı Elif Karacanoğlu’ndan öğrendik…

Probiyotik Yoğurt: Probiyotik yoğurt içine taze nane doğrayabilirsiniz. C vitamini ve folik asitten zengin olan nane yaprakları, sizi hem sıcak günlerde ferahlatacak hem de sıvı kaybı ile artan mineral ihtiyacınızı karşılamaya yardım edecektir.

Ayran: Soda ile yapılan ayranla hem mineral ihtiyacınızı karşılayabilir hem de daha uzun süre susuzluğa dayanabilirsiniz.

Ananas: Ananas dilimleri, iftar ve sahurda masanızda olması gereken sağlıklı atıştırmalıklardandır. Sıcak havalarda susuz kalmak ve akşam biraz da tuzu fazla kaçan iftarlar, şişliklere yol açabilir. Bromelin içeren ananas, ödem atmanıza yardım eder.

Kavun, karpuz: Kavun, karpuz, kayısı; yüksek potasyum içeren meyvelerdir. Potasyum minerali aşırı ödemlenip, vücudunuzun tuz biriktirmesine engel olur. Ayrıca sıcak hava dolayısı ile kramp yaşamanızı engeller.

Salatalık: Taze salatalık, yüksek miktarda su içerir.

Pul Biber: Tuz yerine pul biber dökmeyi deneyin. Capcaisin içeren kırmızıbiber metabolizmanızı hızlandırır.

Erik: Su oranı yüksek olan erik uzun süreli susuzluk konusunda size destek olabilir.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.