Yaza kadar zayıflamak için ne yapmalı?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Havalar tam ısınmaya başlamadan kış mevsiminde alınan fazla kilolardan kurtulmak için erken davranmalı! Peki zayıflamak için ne yapmalı?

Bayındır Hastanesi İçerenköy Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Ayşe Korkmaz,    havalar tam ısınmaya başlamadan kış mevsiminde alınan fazla kilolardan kurtulmak için erken davranılması gerektiğini dile getirerek, kilo vermek için neler yapılması gerektiğini anlattı.

Korkmaz, kilo kaybetmek için sağlıksız yöntemlere başvurulmaması gerektiğine de işaret ederek, şunları dile getirdi:

Sağlıksız yöntemleri kullanmak ileri de başka sağlık sorunlarınının ortaya çıkmasına zemin hazırlayabilir. Amaç kısa zamanda kilo kaybı değil verilen kiloları geri almamaktır. Buna ulaşmak için emek vermek ve yeterli zaman ayırmak gerekir.

Peki ideal kiloya ulaşmak için gerekli süre ne olmalıdır?

Haftada 0,5-1 kg. kilo kaybı ideal olanıdır. Burada önemli olan kaybedilen kilonun vücuttaki yağ kitlesinden olmasıdır. Bunun için bu işe zaman ayırmak ve acele etmemek gereklidir. Unutulmaması gereken önemli nokta; hızlı verilen kilo hızlı bir şekilde ve daha fazlasıyla geri alınacaktır.

Yaza kadar kilo vermenize yardımcı olacak önerileri görmek için tıklayın!

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.