Yaza hazır olmak için 10 altın öneri

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kış süresince kıyafetlerimizin altına saklanan fazla kilolardan kurtulmak için hala geç değil. Herbalife Türkiye Danışman Diyetisyeni Canan Aksoy, yaza hazır olmak ve daha sıhhatli bir görüntüye kavuşmak isteyenler için tavsiyelerde bulunuyor.

İçeceklerden gelen kalorilere dikkat edin:

‘Çayıma yalnızca 1 tane küp şeker atıyorum’ diye düşünmeyin. Günde 4 tane küp şeker tüketiyorsanız takriben 60 kalori alıyorsunuz demektir. Krema, yağla hemen hemen eşit enerji taşır, bu yüzden kremalı kahvelerden kaçının. Ayrı olarak kahvelerin içine konan şurupların da şeker içerdiğini unutmayın. Meyve suları yüksek enerji içerirler ve glisemik indeksleri de yüksektir. Bu vaziyette ne içeceğiz sualinin en doğru yanıtı her vakit sudur. Sıcak veya soğuk nebat çayları ve tansiyon probleminiz yoksa maden suyu da tekliflen içeceklerdir.

Kahvaltı ve ikindi öğününe dikkat:

Kahvaltı metabolizmanın çalışmaya başlamasını sağlayan öğündür. Uyandıktan sonra en kısa vakitte kahvaltı yapmanız ehemmiyetlidir. Kahvaltı için zamanınız yoksa öğün yerine geçen shakeler alternatifiniz olabilir. İkindi öğününde doğru beslenmek ise, akşam yemeğinde porsiyonlarınızı rahatça kontrol etmenizi sağlar ve yemekten sonra atıştırma yapmanızı önler.

1
2
3
4
5
6
7
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.