Yaz Tatili İçin Vizesiz Ülkeler

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote
Vizesiz Ülkeler - Vizesiz Tayland
Vizesiz Ülkeler – Vizesiz Tayland

Vizesiz Tayland

Uzak Doğu’nun incisi Tayland yine düşük bütçeli ve vizesiz gidilebilecek seyahat alternatifleri arasında yer alıyor. Güney Asya’nın bu egzotik ve gizemli adresi her türden tatil meraklılarını uzun yıllardır kendisine çekiyor. Başkent Bangkok’un gece hayatı tam anlamıyla fantastik ve turistik bir deneyim olarak hafızalarınızdan uzun süre silinmeyecek kadar hareketli.  Ama siz gece hayatıyla değil doğa turizmi ile ilgileniyorsanız yine doğru adrese gelmiş olacaksınız.  Ülkeyi çevreleyen adaların her biri birbirinden görkemli bir doğal floraya ev sahipliği yapıyor. Ayrıca Budizm’in en önemli tapınakları ve bunların içinde yapılan rengârenk ibadet seremonileri de yine değişik kültürleri tanımaya ve fotoğraflamaya meraklı turistlerin en favori adresi olmaya aday.

Nereye gidilir Neler Yapılır

Vizesiz Ülkeler - Vizesiz Tayland Turu
Vizesiz Ülkeler – Vizesiz Tayland Turu

Şehrin tarihi bölgesi olan Rattanakosin Ada’sında Bangkok’ta görülecek yerlerin birçoğunu bir arada bulabilirsiniz.  Granda Palace, (Tayland Kraliyet Sarayı), Wat Pho (Yatan Budha Tapınağı), Wat Arun (Şafak Tapınağı), Wat Phra Kaew (Zümrüt Budha Tapınağı) Bangkok’ta gezilecek yerler arasında yer alıyor.
Bunun haricinde Chao Praya Nehri’nde mutlaka bir tekne gezisi yapılmalı. Nehir üzerindeki barakalarda süren basit hayata hayranlık ve şaşkınlıkla tanık olacaksınız. Bangkok’un 80 km dışındaki Yüzen Pazar (Floating market) Bangkok’ta görülmesi gereken yerlerden bir diğeri. Burada bizim ülkemizdeki tezgâh üzerinde iç çamaşırı satan satıcılardan çok daha ilginç olanlarıyla tanışabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.