Yaz Tatili İçin Vizesiz Ülkeler

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Pek çok insan yaz tatilini aylar öncesinden planlarken siz beklenmedik bir şekilde tatiliniz için bir program yapamadıysanız üzülmeyin.  Hemen şimdi, bugün bile güzel bir tatil için plan yapabilirsiniz. Otel rezervasyonlarını halletsek bile, yumurta bu kadar kapıya dayanmışken, vizeyle kim uğraşacak dediğinizi duyar gibiyiz. Ama onu da merak etmeyin. Vizesiz de gidilebilecek bir sürü alternatif var.  Sizler için sıraladık.

İşte tatile gidilebilecek en uygun vizesiz ülkeler…

Vizesiz Ülkeler - Vizesiz Rusya
Vizesiz Ülkeler – Vizesiz Rusya

Vizesiz Rusya

Sosyalist rejim yıkıldığından bu yana Rusya’nın çok büyük bir değişime uğradığı muhakkak. Ancak meydanlar ve sokaklar değil sadece yaşama biçimi değişime uğrayan. Zira Çarlık rejiminden komünizme geçerken de tarihine sahip çıkmış bir ülkeden bahsediyoruz. Sizin de, çarlık döneminden bugüne kalmış bu eserleri gördüğünüzde, tarihin ancak böyle korunabildiğine şahit olacağınız Rusya’da başkent Moskova ve Saint Petersburg en iyi turistik şehirler olarak öne çıkıyorlar. İlk tercihiniz olarak gezebileceğiniz bu şehirlerden başka Novgorod, Pskov, Vladimir ve Soçi’yi de mutlaka gezi planlarınız arasına not alın.

Nereye gidilir Neler Yapılır

Vizesiz Ülkeler - Vizesiz Rusya Turu
Vizesiz Ülkeler – Vizesiz Rusya Turu

Rusya’da yapılabilecek etkinliklerin başında trenle baştanbaşa bir ülke gezintisi yer alıyor.

Moskova’da gezilecek yerler arasında ilk sırada Kremlin Sarayı var kuşkusuz. Bu masalsı sarayı hep fotoğraflardan görüp, bir gün bahçesinde bizzat bir fotoğraf çekmeyi hayal etmemiş insan yoktur zira. Burası aslında tek bir saray değil. Yaklaşık 28 Hektar alana kurulmuş bir binalar kompleksi.  İçerisinde saray, katedral, kilise, senato binası var.  Ayrıca komünist devrimin mihenk taşlarından olan Kızıl Meydan’da görülmeye değer bir mekan. Burası Moskova’ya gelen turistlerin buluşma noktası. Kızıl Meydan’da birbirinden güzel yapıları bir arada görebilirsiniz. Bu meydanda Lenin’in Anıt Mezarı, Aziz Vasili Katedrali, Devlet Tarih Müzesi, GUM alışveriş merkezi yer alıyor.

Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.