Yaz için makyaj ipuçları

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yaz makyajı zordur. Bazı püf noktalarına dikkat etmek gerekir. Kulis Makyaj Akademisi’nden Makyaj Sanatçısı Umay Korgül Gelgör, yaz makyajını kolaylaştıracak tüyolar veriyor. 

Yazın gelişiyle birlikte hem ruhsal hem de fiziksel olarak değişim yaşarız. Bu değişim kıyafetimizden saçımıza, makyajımıza kadar yansır.

Nasıl kışlık kıyafetlerimizi değiştiriyor ve daha ince ve rahat bir şeyler giymeyi tercih ediyorsak, söz konusu makyaj olunca aynı rahatlığı yaşamak için makyaj malzemesi seçimlerinde de değişikliğe gitmek gerekiyor.

Yazın cildin daha rahat nefes alması için, tıpkı giysilerde olduğu gibi ince malzemeleri tercih etmek gerekiyor. Yaza iyi bir başlangıç için ilk adım cilt temizliği… Ve sonrasında malzemelerin gözden geçirilmesi.

Yaz dışındaki mevsimlerde genellikle makyaja başlarken baz (fondöten) kullanırız. Yaz aylarında bronzlaşan tene fondöten kullanmadan direkt nemlendirici kullanabilirsiniz.

Nemlendirici sürdükten sonra göz, yanak ve dudak detaylarına geçebilirsiniz. Ama bazen ciltte küçük lekeler olabilir; bunun için de yeni çıkan BB veya HD ürünlerinden kullanmanızı öneririm. Bunların içlerinde nemlendirici özelliği olanlar var. Hem renk verip hem de cildi nemlendirme özelliğine sahipler. Yaz için ideal bir seçim olacaktır.

Bronz bir tene sahipseniz dişleriniz daha beyaz, sağlıklı ve teninizde daha taze görünecektir. Tabii bu bronzluğu elde ederken de tedbiri elden bırakmadan, yavaşça ve cilt bakım ürünleriyle birlikte bronzlaşmakta yarar var.

Bronzlaşmış tende elmacık kemiklerini ortaya çıkarmak için biraz ışıltılı allıklardan yararlanabilirsiniz. Ton olarak da yazın vazgeçilmez renklerinden olan pembenin ve şeftalinin tonlarından yararlanabilirsiniz.

Dudaklar için, dudak tonlarındaki parlatıcılar yaz için ideal seçimlerdir.

Eyeliner kullanmaktan hoşlanıyorsanız bu sene oldukça moda. Gündüz ince, gece için de kalın eyeliner’lar kullanmayı tercih edin.

Göz farı kullanmayı seviyorsanız, yaz için özel olarak sunulan birçok markanın ışıltılı farları bulunuyor. Sevdiğiniz renkleri tercih edip yaz makyajı çantanızı bu şekilde tamamlayabilirsiniz.

Yazan: Makyaj Sanatçısı Umay Korgül Gelgör

 

More from the blog

Gelin Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Gelin adaylarının düğün günü özellikle saç ve makyajlarının en güzel şekilde olmasını ister. Kendilerine ve tarzlarına yakışan bir model seçmeleri için belli kaynaklardan ve kişilerden destek almaktadır....

10 Dakikada Makyaj Nasıl Yapılır?

Hem güzel görünmek isteyip hem de vakti olmayanlara yönelik hızlı ve pratik 10 dakikada makyaj nasıl yapılır? Tüyoları yazının devamında sizler için hazırlandı. Bakımlı görünmek günümüzün olmazsa olmazları...

Makyaj fırçası nasıl seçilir?

Farklı makyaj fırçaları, yeni başlayanlar için ister istemez kafa karışıklığına sebep olabiliyor. Yüz için, göz için ve vücut için onlarca makyaj fırçası bulunuyor.

Yeni Sezonun Güzellik Trendleri Sizlerle

Bugün sizlerle birlikte yeni sezonda karşımıza çıkan ünlülerin güzellik trendleri ile alakalı bilgiler sunacak ve fikir edinmenize yardım edeceğiz. Türkiye genelinde özellikle güzellik konusunda...