Yaz Bronzluğunu Korumanın Yolları

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Bütün kış boyunca dört gözle beklediğiniz o güzel tatili nihayet yaptınız. Çeşit çeşit ürünlerle ve bol bol güneşlenerek harika bir bronzluğa kavuştunuz. Peki bu bronzluğu uzun süre sürdürebilecek misiniz? Kısa bir süre içinde eski ten rengine dönmemek adına yaz bronzluğunu korumanın yolları ile ilgili önerilerimize kulak vererek kış aylarına bile bronz bir tenle girmeniz mümkün olabilir.

Bronzluğunuzu Korumak İçin

Bronzluğunuzu korumak İçin öncelikle bolca su içmelisiniz. Günde en az iki litre su tüketmenin sağlıklı bir yaşam sürmek için gerektiğini hepimiz biliyoruz ve sağlıklı bronzluk içinde olmazsa olmazlardan ilki. Çünkü su kan dolaşımını harekete geçirerek, cilde daha fazla kan gitmesine, dolayısıyla cildin renginin ortaya çıkmasına olanak sağlıyor. Her işe yarayan mucize su bronzluğu korumak konusunda da iş başında.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Haremdeki kadınların güzellik sırları

Kalıcı Bronzluk İçin Nemlendirici

Uzun süre kalıcı bir bronzluk sağlamak adına yapabileceğiniz bir diğer önemli husus, nemlendirici kremlerinizi yanınızdan ayırmamak. Kalıcı bronzluk için nemlendirici tercihinizi vitamin içeren ürünlerden yana kullanabilirsiniz. Teninizin rengini kışa kadar korumak istiyorsanız, cildinizin kurumasını muhakkak önlemelisiniz, çünkü kuruyan cilt kepeklenir ve oluşan ölü deri hücreleri de pul pul olup dökülür. Bu yüzden vücudunuzu her gün vitamin katkılı kremlerle nemlendirmeyi ihmal etmemelisiniz.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Dünyaca ünlü mankenlerin cilt bakım sırları!

bronzlugu-korumak

Ten Rengini Korumak

Bronzluğa negatif etki eden bir diğer unsur uzun süren sıcak banyolardır. Deri sağlığınız için banyonuzu mümkün olduğunca kısa tutmalı ve ılık su ile yapmalısınız. Ten rengini korumak adına sıcak ve uzun banyolardan kaçınılmalı, cildin çok fazla kurumasının ve derinin dökülmesinin önüne geçilmelidir.

Kalıcı Bronzluk için Kozmetik Katkısı

Yaz boyunca bronzlaşırken size yardımcı olan kozmetik ürünler bu bronzluğu korurken de en büyük yardımcınız olacaktır. Kalıcı bronzluğa kozmetik katkısı en az doğal yöntemler kadar etkilidir. Bu ürünler arasında en iyisi ise vücut losyonu karışımlı bronz renkli kremlerdir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Güneş Lekeleri “Melazma”lar

Bronzluğun Korumasında Yiyeceklerin Gücü

Son bahsedeceğimiz yöntem bol bol sebze ve meyve tüketmeniz gerektiği. Tatil sonrasında bronzluğunuzu korumanın en zahmetsiz yollarından birisi de sağlıklı beslenmek. Kolaylıkla herkesin evinde bulunabilecek kayısı, havuç ve kırmızıbiber bu konuda resmen birer uzman. Bronzluğun korumasında yiyeceklerin gücü hiç de küçümsenecek gibi değil. İçerdikleri beta – karoten cilt tonu üzerinde inanılmaz pozitif bir etki sağlamaktadır.

Sonuç olarak hanımlar bronzlaşmak kadar bu bronzluğu korumakta oldukça önemli. Önerilerimize uyarak kışa harika bir ten rengi ile girebilirsiniz.

More from the blog

Türk kadını kaş ve kirpik güzelliğine önem veriyor

Türk kadınları makyaj ürünlerinde Avrupalı kadınların ruj tutkusunun aksine, dudaklarını değil gözlerini vurgulayacak uygulamaları tercih ediyor.

İksir Güzellik: Sağlık ve Kişisel Bakım Ürünleri Online Satış Sitesi

İksir Güzellik, dünyaca ünlü 100’den fazla kişisel bakım ve güzellik markasını piyasa fiyatından çok daha uygun fiyatlarla sunuyor.

Ev Kadınları Şimdi de Kalıcı Makyaj Eğitimlerine de El Attı

Ev kadınları için yeni bir istihdam alanı daha doğuyor. Evden çalışarak kendilerine yeni gelir kapıları açan girişimci ev hanımları kazançlarından ve çalışma şekillerinden son derce memnunlar.

Güzellik Koçunuz Netmoda Videolar

En yeni saç ve makyaj önerileri ve uygulaması için danışacağınız en uygun adres Netmoda videolar