Yatakbaşınıza 4 yaratıcı çözüm

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

1. Ağırbaşlı romantizm
Asalet ve ağırbaşlılığın sembolü mor ile en uyumlu renk beyazı bir araya getirebileceğiniz bu çözümde ihtiyacınız olanlar, yatağınızın eni ve boyuyla birbirini dengeleyecek büyüklükte boş bir tuval, yeteri kadar duvar kağıdı ve zımba makinesi… Duvar kağıdını tuvalin üzerine denk getirin, köşe ve kenarlarından gerdirin ve zımba makinesi yardımıyla sabitleyin. Kenardaki fazlalıkları görünmeyecek şekilde içe doğru kıvırmayı ya da maket bıçağı ile almayı unutmayın. Aynı çözümü, bu ebatlardaki bir straforu kullanarak da rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Uygulama aynı şekilde olacak. Dilerseniz duvar kağıdını yapıştırmak için özel yapıştırıcılarını da kullanabilirsiniz. Yatak başı çözümünüz odanıza modern, romantik ve mağrur bir görünüm kazandıracaktır.

2. Nostalji kokusu
Geçmişin stillerini bugüne taşıyan ikinci el eşyalarla dekore edilmiş bir odada, elbette yatak başında da aynı havayı vermek gerekir. Çok fazla önerilmese de, yatak odanızdaki pencere büyükse yatağınızı önüne yerleştirebilirsiniz. Beyaza boyanmış ferforje yatak başı, cam şapkalı pirinç abajur, renklendirilmiş tabureden komodin, yün giydirilmiş elbise askısı, el işi tekstiller ve vintage bardaklara yerleştirilen çiçekler ise bu filmin başrol oyuncuları.

3. Etnik karışımlar
Modern bir altyapı üzerine serpiştirilmiş etnik doku ve desenlerden hoşlanıyorsanız, bu stilinizi yatak başı çözümünüze de yansıtmaktan çekinmeyin. Mesela büyük ebattaki (tercihen yatağınız ile yakın ölçülerdeki) el dokuması bir örtüyü ya da kumaşı yatak başı duvarına asmak iyi bir fikir olabilir. Örtüyü asmak için yatağın eninde, bir tür perde askı sistemine ihtiyacınız olacak. Basit bir perde sistemi işinizi görecektir. Kumaş ya da örtünün üst kısmında çubuğu geçirmek için bir pay bırakıp katlamayı unutmayın. Sonrasında kumaşı çubuğa geçirin, onu da askıya takın. Uygun yatak örtüsü, yastıklar ve aksesuarlar ise çözümünüzü ve stilinizi tamamlayacaktır.

4. Renkli modernizm
Pop ve modern bir yatak odanız var. Ve siz yaratıcı çözümlere açık birisiniz. Yatak başınız da elbette bu stile ve size yakışır olmalı. Belki biraz zahmetli bir çözüm olabilir, iş bittikten sonra ortaya çıkan görüntüye ve bundan alacağınız keyfe değer. Yatak başına alçıpan ile, duvardan 10 cm. daha önde olacak şekilde bir duvar ördürün ve ön cephesine bir niş açtırın. Nişin içini beyaza boyarken alçıpan duvarın diğer kısımlarını istediğiniz renkte bir duvar kağıdıyla kaplayın ya da boyayın. Yatak başındaki duvarın iki yanını ise bu renk ile uyumlu tonlarda ve desenli başka bir kağıt ile kaplayın. Yatağı, alçıpan duvara yaslayın, nişin içine de kitaplarınızı ve aksesuarlarınızı yerleştirin. Büyük kağıt fenerlerinizi de unutmayın!

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.