“Yaşlı ve Engelliler” Boğaz Köprüsü’nde Yürüdü

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl düzenlediği Avrasya Maratonu Başkan Kadir Topbaş’ın startıyla başladı. Avrupa Spor Başkenti İstanbul’un marka organizasyonu Avrasya Maratonu bu yılda on binlerce kişinin katılımıyla renkli görüntülerle koşuldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler bünyesinde hizmet alan Darülaceze sakinleri ile Özürlüler Müdürlüğü (İsöm) zihinsel ve ortopedik engelliler 34. Kıtalararası Avrasya Maratona katıldı.

Tekerlek Sandalyeli Perihan Kendir; “Köprüden Geçerken Çok Heyecanlandım”

34. Kıtalararası Avrasya Maratonuna babası ile birlikte katılarak büyük coşku yaşayan tekerlek sandalyeli Perihan Kendir; “Hayatımda ilk defa böylesine büyük bir yarışmaya katılıyorum. Çok heyecanlandım. Avrasya Maratonu sayesinde Asya’dan Avrupa yakasına geçtim. Boğaz köprüsünden geçerken çok heyecanlandım. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Şarkılarla-Türkülerle Boğaz Köprüsünü Geçtik

İBB Darülaceze Müdürlüğü sakinlerinden Çetin Kayacı ise; “Avrasya Maratonu çok güzel geçti. Benim ve diğer arkadaşlarım için bir değişiklik oldu. Şarkılarla, türkülerle boğaz köprüsünü geçtik. Unutulmadığımız için çok mutlu oldum” dedi.

34. Kıtalararası Avrasya Maratonuna katılan engelliler ve yaşlılar İstanbul’un güzel manzarasını izlediler. Bol bol hatıra fotoğrafı çekilerek, unutulmaz bir gün yaşadılar.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.