Yaşlanma önleyici cilt bakımı

Cilt bakımı
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

İyi bir cilt bakımı ile yıllara meydan okuyabilirsiniz.

Yaptığımız mimikler kişiliğimizin bir parçası. Doğal olarak kırışıklıklar ve yorgunluk belirtileri ortaya çıkabiliyor. Göz çevresindeki deri normal deriden 10 kat daha ince, yaş ilerledikçe esnekliğini daha hızlı kaybediyor. Sadece göz kırpma ile günde 10.000 kez hareket ediyor. Hele güneş ışınları, sigara içmek ve çevre kirliliği söz konusu ise yaşlanma belirtileri şiddetleniyor.

Göz çevresine daha çok özen gösterin

Göz çevresinin bakımına ayrı önem vermek gerekiyor. Kullanılan ürünlerin yağsız olması, allerji yapmayan maddeler içermesi gerekli. Enfeksiyona engel olmak için göz ürünlerinin parmağı sokmayı gerektirmeyen yaygın kaplarda sunulması gerekiyor. Güneş gözlüğü ile güneşten korunmak, düzenli uyku, sigara ve alkolden uzak durmak da unutulmamalı.

Önce beden sağlığı

Çevre koşullarının sağlığı tehdit ettiği, yaşam şartlarının bizi zorladığı, stres gibi bağışıklık sistemini olumsuz etkileyen faktörlerin yoğun olduğu bir dönemde yaşamaktayız. Dolayısıyla gerek deri sağlığını gerekse tüm vücut sağlığını korumak için özen göstermek zorundayız.

Sağlıklı bir deriye sahip olmanın ilk koşulu genel vücut sağlığımızın iyi olmasıdır. Bunun için de alınacak tedbirler konusunda bilgili olmalı ve uygulamaya geçirebilmeliyiz. Tüm bunların yanı sıra hem erkek hem kadınlarda günlük deri temizliği ve bakımı ihmal edilmemelidir. Güçlü sabunlar kullanılmamalı, deri düzenli olarak nemlendirilmelidir.

Yaşlanma önleyici cilt bakımı
Yaşlanma önleyici cilt bakımı

İyi bir cilt bakımı nasıl olmalı

•    Cilt her gece tahriş edici sabunlar dışında bir ajanla temizlenmelidir. Bu ajan derinin yapısına ve özelliklerine göre seçilir.
•    Yıllık dermatolojik kontroller yapılmalıdır.
•    Herkes meme muayenesi yapar gibi her ay ayna karşısında derisini gözlemeli, sıra dışı bir ben büyümesi, renk değişikliğinde doktora başvurmalıdır.
•    Sigara içilmemelidir.
•    Günde en az 2.5 litre su tüketilmelidir.
•    Her gün en az bir kez nemlendirici kullanılmalıdır.
•    Güneşten öncelikle giysi ile ve koruyucu ürünler ile bilinçli yararlanılmalıdır.
•    Yaz ve kış mevsimlerine göre uygulanacak deri bakımı konusunda hekime danışılmalıdır.
•    Sağlıklı beslenilmelidir.
•    Her şeyin başı sağlıklı bir uyku…

Cildimizi nasıl gençleştiririz

Cildi gençleştirmek tek yöntemle mümkün değildir, ideal olan ihtiyaca göre değişik yöntemler ile lekeleri, kırışıklıkları, damarlanmaları, gevşemeleri hedeflemek ve kombine teaviler ile sonuca ulaşmaktır. Bu yöntemler dermatolojik muayenenizin ardından hekiminizle birlikte, sizin ihtiyaçlarınıza göre belirlenir. Uygulanacak yöntemler yaşa, ortaya çıkan yaşlanma belirtilerinin düzeyine göre seçilmelidir.

Genç yaşlarda yüzeysel kimyasal peeling, dermaroller, ileri evrede ise fraksiyonellaser, derin peeling, dolgu uygulamaları seçilebilir. Botoks uygulamalarının iki dönemde de yeri vardır. Derideki yaşlanma etkilerinin giderilmesi için uygulanabilecekler: Kimyasal peeling işlemleri, botulinum toksin enjeksiyonları, PRP, stamp, mezoterapi, fibroblast kültürü uygulamaları ve lazerlerdir.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.