Yanlış iğne kurbanı oldu!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kol ve bacaklarında ağrı şikayetiyle hastaneye giden kadının hayatı karardı

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, kol ve bacaklarında ağrı şikayetiyle hastaneye gidenMeral Korkmaz, kendisine yapılan bir iğnenin yan etkisi sonucu felç oldu.

Eşinin 3 yıldan beri kol ve bacak ağrısı şikayeti olduğunu bildiren 42 yaşındaki İsmail Korkmaz, eşini felç eden doktor için hukuk mücadelesi başlattığını söyledi. Edremit’teki bir özel hastanede muayene olan 40 yaşındaki Meral Korkmaz, rahatsızlığın psikolojik olabileceği gerekçesiyle Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk oldu.

3 Şubat’ta hastaneye yatan Meral Korkmaz’ı 10 gün sonra ziyarete giden kocası İsmail Korkmaz, eşini felçli buldu. Doktorların eşini göstermek istemediklerini bildiren Korkmaz, “Eşimin bilinci kapalıydı. Yeyip içmiyordu. 25 gün yoğun bakımda kaldı. Ancak iyileşmedi. Kullanılan Olanzapin adlı ilacın felç ettiğini söylediler. 8 Martta İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürdüm. Orada yapılan tedavilerle hasta uyandırıldı. 4 Nisan’da taburcu oldu. Şu anda evde çocuk gibi bakıyorum. Doktor hakkında şikayetçi oldum. Sağlık bakanlığı inceleme başlatılırken Manisa Valiliği doktor hakkında mahkeme kararı vermedi. Eşim 3 yıldan bu yana kol ve bacak ağrısı çekmesine rağmen günlük işlerini yapıyordu. Eşim yürüyerek gittiği hastaneden sedye ile çıktı. Hakkımı arayacağım” dedi.

Kaynak:hürriyet.com
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.