Yanıksız, sivilcesiz bir tıraş için 4 yöntem

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

New York’taki ünlü güzellik salonu Acqua Beauty Bar‘ın sahibi Jamie Ahn tıraşın sebep olduğu sorunların sebebini anlatıyor: “Sivilce, kızarıklık, kıl kökünde yaralanmalar… Bunların hepsi bir tür iltihabın sonucudur ve önleminin de buna uygun olarak alınması gerekiyor.”

Doğru değil mi? Başta bacaklarınız olmak üzere pürüzsüz olmasını beklediğiniz bölgelerde oluşan bu sorunlar aslında kolay tedbirlerle bitebilir.

Tıraş, en etkili peeling şeklidir. Siz derinizin üst katmanındaki ölü deriyi soyarken alttaki taze deri reaksiyon gösteriyor. Sivilce ve kızarıklıkların sebebi işte bu durum. Bunlara genel olarak ‘jilet yanığı’ ismini verebiliriz. Özellikle cildiniz hassasa, bu sizin için daha önemli hale geliyor.

  • Çoklu paketlerde satılan kullan-at tıraş bıçaklarını satın almayın. Bu cildinize yapacağınız iyiliklerin başında geliyor. Bacak, koltukaltı, bikini bölgesi gibi alanların hepsi ince ve hassas deriyle kaplıdır. Bu tıraş bıçaklarında kullanılan metal bu bölgeler için kesinlikle uygun değildir. Kaliteli ve çok bıçaklı bir jilet satın alın.
  • Tıraş sırasında bıçağı cildinize çok bastırmak daha etkili olmaz. Aksine kıl köklerinin irritasyonunu hızlandırmış olursunuz. Tıraş köpüğü ya da saç kremi gibi kılları tamamen saran yumuşak kayganlaştırıcılar kullanırsanız sivilce riskini azaltmış olursunuz. Tıraş ederken bileğinizi kılların yönüne doğru tutun. Aynı bölgeyi ters yönden de tıraş etmeyin. Sadece aşağıdan yukarıya doğru ilerleyin. İkinci kat için tüm bölgenin temizlenmesini bekleyin.
  • Tıraşa başlamadan önce bir pamuk parçasını ıslatın ve buzluğa atın. Tıraştan sonra bununla cildinizi rahatlatabilirsiniz. Eğer kızarıklık gibi sorunlarla karşılaşırsanız yatıştırıcı toniklerden kullanabilirsiniz. Sarı papatya özü de çok yardımcı olacaktır.
  • Kortizon içerikli kremleri traştan sonra sürerseniz sivilce oluşumunu da engellemiş olursunuz.

 

Kaynak: Elmaelma.com

More from the blog

Jel Tırnağın Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Jel tırnak son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bir tırnak uygulaması işlemidir. Ellerin bakımlı ve bir o kadar hoş görünmesine neden olan en önemli...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Hasar görmüş cilt ve yaralar için Galebe Onarıcı Krem

Üstün AR-GE gücü ile yeniliklerin öncüsü Uraw, Galebe Onarıcı Kremin özelleştirilmiş formülü ile hasar görmüş cilt ve yaralara çözüm olmaya hazır.  Vücudumuzdaki en büyük organ...

Kore Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Kore kozmetik ürünleri ilk olarak Güney Kore kadınlarının, ardından da tüm dünya kadınlarının memnuniyet duyarak kullandıkları cilt bakım güzellik ürünleridir. Pürüzsüz ve parlak ciltleri...