Yalova Termal Kaplıcaları

5.00 avg. rating (97% score) - 2 votes

Uzun zamandır romatizmalarından şikâyet eden teyzemi kaplıcalara götürmek istiyordum. Doktoru da ek tedavi yöntemi olarak faydası olacağını söyledi. Ancak geçirdiğimiz sıcak yaz günlerinde kaplıca fikri takdir edersiniz ki hiç cazip gelmedi. Sonunda kışa geldik ve ben kaplıca arayışlarına girdim. Ülkemiz tam bir kaplıca cenneti, çoğu yerde şifalı termal merkezler var. “Acaba nereye gitmeliyiz”, “Teyzemi yormadan götürebileceğim, rahat edeceği seçenek hangisi olabilir” gibi sorularıma cevap aramaya başladım. Şimdiye kadar hiç kaplıcaya gitmemiş biri olarak, bu konuda hiç fikrim olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. İnternette biraz araştırma yaptıktan sonra, sanırım aradığımı buldum. Yalova Termal Kaplıcaları. Bakın neler öğrendim.

Yalova’nın Termal ilçesi adından da anlaşılacağı gibi kaplıcalarıyla ünlü. İlçenin en önemli geçim kaynağı sağlık turizmi ve gelirinin %90’ını buradan sağlıyor. Yer sarsıntıları sonucu oluşan Yalova Termal Kaplıcaları binlerce yıldır insanlara şifa oluyor. Atatürk döneminde ise ilk Büyük Termal Oteli açılmış. Günümüzde ise birçok termal oteli hizmet veriyor. Üstelik bunların çoğunluğu lüks oteller. Hatta “wellness” olarak bilinen kaplıca otellerinde her şeyde termal su kullanılıyor. Altın madalyalı tek Anadolu kaplıcasına sahip Yalova Termal beldesi, çevresindeki büyük ve önemli merkezlere yakınlığı ve çeşitli sporları yapmaya elverişli doğasıyla konuklarına ayrıcalıklı bir tatil sunuyor. Ve bu bakımdan çokça tercih ediliyor. Bir yandan müşterilerini sağlıklarına kavuştururken mükemmel doğasıyla hem ruhu hem de bedeni dinlendiriyor.

Tam aradığım özelliklere sahip. Bir kere yakınlığı ve ulaşımın kolaylığı sayesinde teyzem için rahat bir yolculuk olacak. Üstelik doğası mükemmel, havası yumuşak, suları çok şifalı ve tesisler oldukça güzel. Şimdi sıra konaklayacağımız otelin seçimine geldi…

Yalova Termal Kaplıcaları
Yalova Termal Kaplıcaları

İnternette Jollytur’un sitesinden Yalova’daki termal otel seçeneklerini gezmeye başladım. Birçok otel için ekstra indirim kampanyası uygulanmış. Tesislerle ilgili bütün detayları ve fiyat bilgilerini inceledikten sonra uygun bulduğum bir tanesine karar verip rezervasyonumuzu yaptırdım. Eminim seçtiğim otelin açık-kapalı sıcak su havuzları, buhar banyosu, sauna, jakuzi, masaj hizmetleri, spor salonu, güzel restoran ve kafeleri bölgenin mükemmel doğasıyla birleşip her ikimize de çok iyi gelecek…

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.