‘Yalnızlığın Sen Tonu’

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Adem Metan’ın “Yalnızlığın Sen Tonu” kitabı Yediveren Yayınları’ndan çıktı. Tüm kitapçılarda yer almaya başlayan kitap büyük yankı buldu. Ünlü isimlerin sosyal medya üzerinden destek verdiği kitap raflarda yerini almadan merak konusu olmaya başlamıştı.

İlk olarak internet üzerinden satışa sunulan “Yalnızlığın Sen Tonu” yaptığı satışla da dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Tüm kitapçılarda raflardaki yerini alan kitap hayatın bir gerçeği olan yalnızlığın dizelere dökülmüş hali.

Yalnızlık; telaffuzu bile ürperti verici. Tek başına, yapayalnız kalmak, arayıp soran hiç kimsenin olmaması, merhaba diyecek bir sese bile duyulan özlem… Kimsesizlik… Kalabalıklar içinde bir başına kalmak… Ruha korku salan dehşetli duygu…

Bu duyguların derinlemesine irdelendiği şiirsel dizelerden oluşan “Yalnızlığın Sen Tonu” kitabı ile Adem Metan yalnızlığın tüm tonlarını anlatıyor.

İşte kitabın içinden yalnızlıkla ilgili dikkat çeken birkaç bölüm şöyle;
– Ve yine yalnızlıktı; insanı tuzaklara düşüren; yanımda kimse yok diye düşünürken el uzatan şeytanı melek olarak gösteren!

– Koskocaman şehirde yalnızım. İnsanlar gelip geçiyor yanımdan duymuyor kulaklarım, görmüyor gözlerim, anlamıyor bu şehir beni, anlamıyor insanlar. Yalnızım İstanbul senin sokaklarında çaresiz yapayalnız ve suskunum.

– Yalnızlık hiç ummadığın anda yakalar insanı, bir kanser gibi yavaş yavaş ve her gün biraz daha acı çektirerek ölüme sürükler seni. Dolaşır damarlarında kan ve yalnızlık; sensizim, her şeyden önemlisi yalnızım…

– Katla bir sayfayı ikiye, sağ tarafa mutluluğunu, sol tarafına yalnızlığını yaz…

– Sen benim yanaklarımdaki masum gamzem, sen benim gözlerimden süzülen gözyaşım, sen benim hayatım her şeyimdin gitmeden önce…

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.