Yağlı ciltlere son veren 6 bilgi !

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Cildinizin yağlı olduğunu nasıl anlarsınız? Yüzünüzü yıkadıktan kısa bir süre sonra parlamaya başlıyor ve özenle yaptığınız makyajınız kusuyorsa ne yazık ki yağlı bir cilde sahipsiniz.

Sizin de yağlı bir cildiniz varsa, T bölgeniz için önereceğimiz 6 bilgiyi çok seveceksiniz.

Doğru arındırın!

Doğru yüz temizleyicisini kullanarak başlayın. Alkol bazlı temizleyicileri kullanmaktan kaçının. Suyla kullanılan ürünleri tercih edin.

Günde iki kez yüzünüzü yıkamayı ihmal etmeyin. Cildinizi temiz tutmanıza rağmen, yağlı olmasının sebebi öfkelenmeleriniz, ani sinirlenmeleriniz olabilir.

Nemlendirici şart!

Yağlı bir cildi nemlendirmek kötü bir fikir gibi gelebilir fakat bu gereklidir. Cildinizi temizledikten sonra nemlendirmezseniz, aşırı kurur ve gerilir. Cildin kurumaması için, kozmetik olmayan su bazlı bir nemlendiriciyi tercih edin.

Karma bir cildiniz varsa, T bölgenizi daha az nemlendirin. Yüzün geri kalan kısımlarını ise daha yoğun nemlendirebilirsiniz.

Maske yapın!

Yağlı ciltler maskelerin yararını gören cilt tiplerinden. Temizleyici maskeler yağları derinlemesine emer ve cildi iyice temizler.

Siz de, özünde kil ve çay olan maskeleri evde de rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

Lekelere son!

Yağlı bir cildi, makyajla kapatmaya çalıştığınızda yüzünüzdeki lekelerden kurtulmuş olursunuz. Yüzünüzün parlamasını önler ve yağı emer.

Fondöten yerine pudra

Yağlı ciltler için fondöten doğru bir seçim değildir. Yağlı cilde sahip olanlara T bölgelerini pudralamalarını tavsiye ederiz. Çünkü pudra yağı emer ve daha kuru bir görüntü sağlar.

Kompakt fondötenleri kullanmaktan da kaçınmalısınız çünkü fırçalar ve fondötenler gölgelemeye sebep olabilir.

Hoş geldin ‘matlık’

Yağlı bir cilt makyaj sırasında sizi ortada bıracak dezavantajlar yaratabilir. Fakat doğru pudra seçimi makyajını daha uzun süre kalıcı kılar ve matlığı sağlar. Bunun için matlık sağlayan mineral pudraları tercih edin. Yağı emen pudraları alın!

Kaynak: elmaelma.com

More from the blog

Türkiye ve Güney Kore arasında güzellik işbirliği

Kore Ticaret-Yatırım Teşvik Ajansı (KOTRA) Genel Direktörü Hyeon Cheol Kim, Güney Kore ve Türkiye arasında kozmetik alanındaki işbirliğini artırarak iki ülke arasındaki bağları daha da kuvvetlendirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Cilt Lekelerinden Nasıl Kurtulunabilir?

Cilt lekelerinin baş gösterdiği yerler genellikle el, boyun ve yüz çevreleridir. Bu lekeler çeşitli durumlara göre oluşabilir ve vücutta kalma süreleri bu durumlara göre değişiklik gösterebilir. Lekelerin...

Gözlerinizin İçinin Işıltısını Dışına Yansıtın

Emin ve profesyonel ellerde yaptıracağınız göz altı ışık dolgusu için işinde uzman kişilerden yardım almanız çok önemli.

Kantaron yağının cilde faydaları nelerdir?

Cilt sorunlarında uzmanların da en çok önerdikleri seçeneklerden birisi olan kantaron yağının cilde faydaları konusunda bilgiler sunmak istiyoruz.