Yağlı ama çok sağlıklı 10 muhteşem yiyecek

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yağlı olan sağlıksızdır, yağ varsa kilo aldırır diyorsanız, bu besinlerle tanışmalısınız. Bu yiyecekler yağlı ama aynı zamanda çok sağlıklı!

Son 40 yılda insanlar daha fazla şeker, rafine karbonhidrat ve işlenmiş gıdalar tüketiyor. Bunun bir sonucu olarak tüm dünya şişman ve daha hasta olmaya başladı. Ancak, zaman değişiyor. Yapılan araştırmalar, yağın zararlı olmadığını ortaya çıkarmaya başladı. Bunun sonucunda yağ içeren, ancak sağlık açısından süper faydalı besinler yeniden sahnelere geri dönüyor.

İnanılmaz sağlıklı ve besleyici yağ oranı yüksek 10 gıda:

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Göbek eritmek için bu besinleri yiyin!

avokado

Avokado

Avokado çoğu diğer meyvelerden farklıdır. Meyvelerde karbonhidrat bulunmasına rağmen, avokado yağ ile doludur. Avokado çoğu hayvansal gıdalardan daha fazla yağ vardır. Avakado’da yağ oranı yüzde 77’dir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  14 Günlük Sıfır Göbek Diyeti

Avakado’da bir tekli doymamış yağ olan oleik asit vardır. Bu yağ asidinin sağlık açısından faydaları çok fazladır. Avokado, muzdan bile yüzde 40 oranında daha fazla potasyuma sahiptir. En iy potasyum kaynaklarından biridir.
Lif açısından da zengin olduğu için iyi kolestrolü yükseltmekte, kötü kolestrolü düşürerek trigliseridi azaltmaktadır. Avakodunun yağ ve kalori oranı yüksek olmasına rağmen, tüketen kişilerin karın yağlarının azalmasını sağlamaktadır.
Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

More from the blog

Detoks Çorbası ile Vücudunu Toksinlerden Arındır

Detoks çorbası, vücudunu arındırarak çok daha sağlıklı bir yaşama adım atmanı sağlar. Cildinin pürüzsüzlüğü için nasıl ki sürekli temizlik ve bakım yapıyorsan, detoks çorbaları...

En Leziz Detoks Çorbası Tarifleri İle Hafiflemeye Hazır Mısın?

Vücudundaki toksinlerden arınmanın çok kolay bir yolu mevcut: Detoks çorbası. Damak tadına göre, sevdiğin sebzelerden seçtiğin detoks çorbaları ile ödemden kurtulabilir ve zinde bir...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...