Yağlı ama çok sağlıklı 10 muhteşem yiyecek

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yağlı olan sağlıksızdır, yağ varsa kilo aldırır diyorsanız, bu besinlerle tanışmalısınız. Bu yiyecekler yağlı ama aynı zamanda çok sağlıklı!

Son 40 yılda insanlar daha fazla şeker, rafine karbonhidrat ve işlenmiş gıdalar tüketiyor. Bunun bir sonucu olarak tüm dünya şişman ve daha hasta olmaya başladı. Ancak, zaman değişiyor. Yapılan araştırmalar, yağın zararlı olmadığını ortaya çıkarmaya başladı. Bunun sonucunda yağ içeren, ancak sağlık açısından süper faydalı besinler yeniden sahnelere geri dönüyor.

İnanılmaz sağlıklı ve besleyici yağ oranı yüksek 10 gıda:

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Göbek eritmek için bu besinleri yiyin!

avokado

Avokado

Avokado çoğu diğer meyvelerden farklıdır. Meyvelerde karbonhidrat bulunmasına rağmen, avokado yağ ile doludur. Avokado çoğu hayvansal gıdalardan daha fazla yağ vardır. Avakado’da yağ oranı yüzde 77’dir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  14 Günlük Sıfır Göbek Diyeti

Avakado’da bir tekli doymamış yağ olan oleik asit vardır. Bu yağ asidinin sağlık açısından faydaları çok fazladır. Avokado, muzdan bile yüzde 40 oranında daha fazla potasyuma sahiptir. En iy potasyum kaynaklarından biridir.
Lif açısından da zengin olduğu için iyi kolestrolü yükseltmekte, kötü kolestrolü düşürerek trigliseridi azaltmaktadır. Avakodunun yağ ve kalori oranı yüksek olmasına rağmen, tüketen kişilerin karın yağlarının azalmasını sağlamaktadır.
Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.