Wall Street Journal: Türkiye girişim cenneti!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yazıda Etohum Kurucusu Burak Büyükdemir’in “Türkiye‘de işe yeni başlayan şirketler için nakit bulmak sorun değilken, yatırımcılar için para yatırabilecekleri, kaliteli bir girişim bulmak ise hiç kolay değil” sözlerine de yer verildi.

Türkiye’deki girişim kültürünün son durumunun analiz edildiği Wall Street Journal makalesinde Türk ekonomisinin son çeyrekte %8.8 büyüdüğüne ve yeni şirket kuran girişimcilerin nakit para bulmakta zorlanmadığına dikkat çekildi. Wall Street Teknoloji Editörü Ben Rooney’nin kaleme aldığı yazıda, “Türkiye’de girişim kültürü henüz diğer Avrupa ülkelerindeki kadar gelişmiş olmasa da, karşılaşılan problemler çok benzer. Çıkışların ve melek yatırımcıların azlığı, danışmanların yetersizliği Türkiye’de de internet sektörünün gelişmesinin önündeki en önemli engeller.” ifadeleri yer aldı.

Söz konusu yazıda Etohum Kurucusu Burak Büyükdemir’in “Türkiye‘de işe yeni başlayan şirketler için nakit bulmak sorun değilken, yatırımcılar için para yatırabilecekleri, kaliteli bir girişim bulmak ise hiç kolay değil” ifadesinin yanı sıra Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası Direktörü İhsan Elgin’in Türkiye’deki üniversitelerde girişimciliğin yeteri kadar desteklenmediği ancak Özyeğin Üniversitesi’nde her lisans öğrencisinin zorunlu olarak girişimcilik dersi aldığı sözlerine yer verildi.

Geçtiğimiz günlerde Wall Street Journal Avrupa teknoloji ekibi İstanbul’a gelmiş ve Özyeğin Üniversitesi ve Etohum’un sponsorluğunda yapılan bir toplantıda İstanbul’daki girişimcilerle buluşmuştu.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.