Vücut yağlanması ve yağ oranını arttıran beş faktör

Vücut yağlanması ve yağ oranını arttıran beş faktör
Vücut yağlanması ve yağ oranını arttıran beş faktör
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Vücut yağlanması tüm kadınlar için en büyük sorunlardan biridir ve biriken bu yağları eritmenin oldukça zor bir iş olduğunu ve gerçekten çok çaba gerektiğini hepimiz biliyoruz.

Yağ oranının bizim için büyük bir dert olmasına fırsat vermeden engellemek yine bizim elimizde.

İşte Vücut yağlanmasını arttıran beş faktör:

Düzensiz ve dengesiz beslenme:

Uzun süre aç kalmak, öğün atlamak, bir öğünde tüketilmesi gerekenin çok altında besin tüketmek, tek tip beslenme vücutta dengesiz yağlanmaya (Özellikle basen ve karın bölgesinde) neden olur. Üç ana öğün başta olmak üzere, ara öğün yapmaya dikkat ve her besin grubundan bir arada tüketmeye özen göster.

Fazla yağ tüketimi:

Vücuda alınan enerjinin fazlası vücutta yağ olarak depolanacağı için tüketilen besinlerin yağ miktarına da dikkat edilmesi gerekiyor. Yağlı yiyeceklerin enerjisinin yüksek olduğunu unutma.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Bilinçli Zayıflama Rehberi

Alkol tüketimi:

Sık aralıklar ve fazla miktarda tüketilen alkol, özellikle karın bölgesindeki yağlanmayı artırır. Yanında tüketilen aperatif besinlerle beraber alınan kalori miktarı daha da artacağı için vücut yağlanması daha da fazla olur.

Hareketsizlik:

Sağlıklı ve zinde bir yaşam için hareket, olmazsa olmazların başında geliyor. Tempolu yürüyüş, jimnastik, kondisyon bisikleti, koşu, yüzme, tenis gibi aktiviteler çok önemli. Eğer bunları yapacak zamanın yoksa, işyeri çok uzak değilse ve zaman elveriyorsa; işe yürüyerek gidip gelmek veya en azından yolun bir kısmını yürümek, kısa mesafelerde ulaşım vasıtalarını kullanmayıp yürümeyi tercih etmek, günlük alışverişleri yapmak böylece yürüme fırsatı yaratmak gerekiyor. İşe gidiş gelişlerde zaman açısından problem varsa öğle tatilini değerlendirip yürümek de doğru bir alternatif olabilir. Mecbur kalmadıkça asansör kullanma.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Bilimselliği kanıtlanmış 6 Göbek Eritme Yöntemi

Yetersiz su tüketimi:

Araba için benzin ne anlama geliyorsa vücut içinde su aynı anlama gelir. Her yemekten önce içilen bir bardak su, kilo vermeye de yardımcı olur. Su tüketme miktarının yeterli olup olmadığı, idrar rengine bakılarak anlaşılabilir. Koyu renk, az su içildiğini gösterir. Masanda, çantanda ve arabanda her zaman su bulundurmaya özen göstermek yeterli miktarda su tüketmeni sağlayacak.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.