Vokaliz , Tek Enstrümanları Olan Sesleriyle İstanbul Live ‘ da !

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

“Tek enstrümanları sesleri” sloganı ile müzik yaşamlarına başlayan acapella (enstrümantal eşliksiz) grubu Vokaliz; 29 Şubat 2012, Çarşamba akşamı, Kasım 2011’de yayımlanan “Dinle Burayı” adlı 2. stüdyo albümünden şarkıları Istanbul Live sahnesinde “ses”lendirecek!

Performanslarında hiç enstrüman kullanmadan, makamsal Doğu müziği ile Tonal Batı müziğinin tür ve biçimlerinde, birlikte sunan Vokaliz; 2004 yılında beş acapella müzisyen tarafından kuruldu. Atakan Güçlü Yörük (tenor), Cengiz Ünal (bariton), Gökçer Alp (tenor), Kerem Seven (bas) ve Tolga Gülen (bariton) tarafından kurulan Vokaliz; gruba Umut Durmuş (beatbox) ve Mehmet Tıknaz’ın (bas) katılımıyla son halini aldı.

“Dinle Burayı” isimli ikinci albümüyle yine bir ilke imza atan grup; müzikseverlere, 70, 80 ve 90’lı yılların birçok popüler parçasını bir arada ve acapella olarak dinleme imkânı sunuyor. Sezen Aksu’nun “Kaç Yıl Geçti Aradan”, Ali Kocatepe’nin “Dönme Dolap”, Saadettin Kaynak’ın “Muhabbet Bağı”, Cahit Berkay’ın “Selvi Boylum Al Yazmalım” gibi eserlerinin yer aldığı albümden parçalar seslendirecek Vokaliz; 29 Şubat 2012, Çarşamba akşamı Istanbul Live’da izlenebilecek.

Major Müzik Organizasyon – Eyüp İblağ’ın program yönetimini devraldığı Istanbul Live; yeni sezonda sadece iyi müzik yapan isimlere yer verme politikasıyla yola çıktı.  Istanbul Live’da ayrıca, izleyicilerin konser öncesi ve sonrasında yine iyi müzik eşliğinde vakit geçirebilecekleri bir “Lounge Bar” açıldı. Ziyaretçiler, 3. katta bulunan canlı müzik salonuna; giriş katındaki bu “Lounge Bar”da Lounge Bar özel asansör ve merdivenleri kullanarak giriş yapıyor. Istanbul Live, böylece izleyicisine giriş katında özel bir servis sunuyor.

İstiklal Caddesi Ağa Camii’nin sokağında bulunan Istanbul Live’da, gerçekleşecek konserlerin kapı açılış saati 21:00. Konser biletleri Biletix’ten ve Istanbul Live’dan temin edilebilir.

Bilgi için:

www.istanbulliveperformance.com

www.biletix.com

Bilet Fiyatları:     23.00 TL

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.