Venüs ile Jüpiter Buluşması Yeni Bir Lider Getirecek

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Vedik (Hint) Astroloji sistemine göre 15 Temmuz 2015 tarihinde bolluk, şans, bereket, para, zenginlik, uzun yolculuklar, hukuk, inanç, spiritüellik gibi konulardan sorumlu gezegen Jüpiter Aslan burcuna geçiş yapacak ve Ağustos 2016 tarihine kadar orada misafir olacak.

Mucizelere hazır olun!

Konuyla ilgili olarak gökyüzü haritasını inceleyen Vedik Astrolog Ebru Cinek, “Jüpiter, astroloji de Guru yani öğretmen demektir. Gökyüzünde Venüs’ten sonraki en parlak gezegendir. Bütün burçlar kuşağını gezmesi 12 yıl sürer ve her burçta 1 yıl kalır. Burç kuşağını gezerken enerjisinin olumlu ve olumsuz özelliklerini ortaya çıkarması bulunduğu burca bağlıdır. Çünkü burçlar gezegenlerin enerjisini daha iyi ya da daha kötü bir hale getirebilir” diyor.

Ebru Cinek’in 15 Temmuz itibariyle bizi bekleyen Jüpiter etkisin dair astroloji yorumu ise şöyle, “Jüpiter sosyal bir gezegen olduğu için döngüleri toplumsal, bireysel yaşamlarımızda birçok değişime damgasını vurur. Bu yüzden hepimizin hayatında, 15 Temmuz itibariyle yeni bir dönem başlıyor ve söz konusu bu döngünün başrol oyuncusu Jüpiter olunca iyi niyetli, cömert tavrını fazlasıyla hissedeceğiz gibi duruyor.” Astrolog Ebu Cinek, Jüpiter etkisi ile yeniden konumlanan gökyüzü haritasının neden olabileceği değişiklikleri anlatırken öncelikle dünya ve ülkemiz için medyada sıklıkla yangın haberlerini duyabileceğimiz konusunda da uyarıyor.

“Jüpiter’in aynı zamanda ülkemiz haritasında 3. eve geçiş yapacak olması ve orada bulunan Rahu denilen, Jüpiter etkilerine sahip Ay düğümü ile bir araya gelmesi tüm bu evin konularıyla ilişkili olan eğitim, bilim, kültür, komşularımız alanlarına etki yaratması bekleniyor. Özellikle eğitim ile ilgili tüm konulara ilişkin yeni düzenlenmeler yapılabileceği gibi din, devlet, kanun, hukukla ile ilgili de alanlarda değişikliğe gidilmesi gibi yansımalar yaratabilir” diyen Cinek,  bu yeni dönemin ülkemiz için kadersel bir sürecin başlattığının da altını çiziyor.

Venüs ile Jüpiter Buluşması Yeni Bir Lider Getirecek

“15 Temmuz’da Venüs’ün de Aslan burcunda olması ve Jüpiter’in de ona eşlik etmesi ile bu iki büyük gezegenin buluşmasından birçoğumuz nasibimizi olumlu yönde alacağız. Bu iki gezegen doğaları gereği son derece yararlı gezegenlerdir. Zenginlik ve parayı yöneten belli gezegenler vardır. Bunlar özellikle Jüpiter ve

Venüs’tür. Yani bunlar şans, refah ve konfor üreten en pozitif iki gezegendir. Özellikle bu iki gezegenin en parlak yıldız Reglüs’de birleşmesi buluşmayı ayrıca özel kılıyor. Bu birleşme ile dünyaya çok güçlü yeni bir lider geliyor!  Bu kişi tüm dünyaya yardım edecek, iyilik getirecek ve herkes tarafından tanınacak. Bu kişi politika ile ilgilenmeyebilir, bizim ülkemiz dışından da biri olabilir.  Ama bildiğim bir şey var ki dünyamızı iyi yönde değiştirecek biri olacak. Ben de sizler gibi bu güçlü şimdiden çok merak ediyorum” diyen Ebru Cinek, Jüpiter’in Aslan burcuna geçmesi ile altın fiyatlarının yükseleceği, için o tarihe kadar altın satın alıp sonrasında satarak kâra geçebileceğimizi de sözlerine ekledi.

Kişisel doğum haritalarımızda doğuştan hangi konularda şanslıyız ve hangi fırsatlara açık olduğumuzu Jüpiter’in konumu gösterir.  Tabii bunun yanı sıra Jüpiter’ in gereğinden fazla büyütme etkisini de hiçbir zaman unutmamak gerekiyor. Bildiğiniz üzere Vedik astrolojiye göre Jüpiter 1 yıldır en güçlü olduğu Yengeç burcundaydı ve bol bol yağmur üreterek barajlarımızı doldurdu. Ama bir yandan da sel, su baskını gibi doğal afetler yaşamamıza neden oldu.  Bu nedenle her zaman Jüpiter’in genişleme, yayılma, savurganlık, abartma gibi özelliklerini de hatırlatmamızda fayda var.

 

 

More from the blog

Ay burcun neler söylüyor?

Nedir bu ay burcu? Güneş burcumuz mu bizi yansıtır, yükselenimiz mi yoksa ay burcumuz mu? tüm bunların cevabı için aşağıdaki yazımıza göz atınız.  Astrolojik anlamda...

Burçların Etkileri

Son zamanlarda burçlar hayatımızda daha büyük bir yer edindi. Hatta birçok insanın hayatına astroloji dünyası yön veriyor.

Ay Burcunun Önemi ve Bize Verdiği Özellikler

Ay burcu dişildir bu yüzden erkek haritalarında eş ya da anneyle alakalı bilgileri bize verir.