Varis Rahatsızlıklarında Bacaklarınıza Rahatlama Hissi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Varis rahatsızlıklarında hızlı bir rahatlama sağlayan, hafiflik ve tazelik hissi veren Varistasi Canlandırıcı Jel  ülkemizde satışa sunuldu.

Günümüzde uzun süre hareketsiz oturarak ya da yüksek ölçeli ayakkabılarla geçen zor bir günün ardından ödemli şişmiş ayaklar ve yorgun bacaklardan kim muzdarip değildir ki?

Baharla beraber, yaklaşan yaz mevsimi birçok kadın için bacaklarındaki varis görüntüsüyle yüzleşmek anlamına geliyor. Varisin kadınlarda, erkeklere oranla 4 kat daha fazla görülmesi bilinen bir gerçektir.

Varis, toplardamarların genişlemesi, uzaması ve kıvrımlı hal alması olarak tanımlanmaktadır. Estetik kaygıların yanında sıra ağrı, şişme, kramp gibi sağlık sorunlarına da neden olan varisi ihmal etmemek gerekiyor.

Genellikle varis, 4 saatten fazla ayakta kalanlarda 3 kat daha fazla görülüyor ve yetişkin nüfusun %15-20’sini etkiliyor. Özellikle uzun süreli ayakta kalan ya da uzun süre oturarak çalışanların risk altında olduğu mor kabusu varisler; hareketsizlik, dar kıyafet ve yüksek topuk gibi etkenlerle besliyor. Ayrıcavaris, 50 yaş üzerinde her iki kişiden birinde görülme sıklığına sahip bir rahatsızlık olarak biliniyor.

Unutulması gereken bir noktada, frajil kapillerler, pek çok hastalık için ortak olan bir semptom ve enfeksiyonların disvitaminozunun bir sonucu olduğu gibi hemoroid ve varislerin de birinci nedenidir. Tüm bu durumlarda venotonik ve dekonjestif etkiye sahip aktif bileşenlerle beslenmenin desteklenmesi ve bacaklara, bileklere ve şişmiş ayaklara hafiflik hissini ve gücünü geri kazandıran kremlerin kullanılması doktorlar tarafından önerilen tedaviye yardımcı unsurlardır.

PromoPharma tarafından üretilen Varistasi Bio Gel özellikle varis, selülit ve hemoroid gibi rahatsızlıklarda hızlı bir rahatlama sağlıyor, hafiflik ve tazelik hissi veriyor. İtalyan eczanelerinin en gözde ürünlerinden biri olan Varistasi Bio Gel, bileşenlerinde doğal biyolojik özler içermektedir. Varistasi’nin  dermatolojik olarak test edilmiş formülü, koruyucu ve renklendirici içermemektedir.Varistasi tamamen GDO’suzdur ve mikrobiyolojik olarak çeşitli kontrollerden geçmiştir.  Belirli durumlar sebebiyle (rahatsız ayakkabılar, uzun süre ayakta kalma, uzun, yorucu günler) bacaklarda ve ayaklarda oluşan yorgunluk hissinin, ağırlığın ve şişkinliğin giderilmesinde “Varistasi” canlandırıcı jelmükemmel bir çözüm olarak sunulmaktadır. Kalınlaşan ve özellikle frajil hale gelen yorgun epidermisin canlılığını ve elastikiyetini artıran Green Tea (Yeşil Çay), White Tea (Beyaz Çay) ve Red Tea (Kırmızı Çay) özleri içerir.

Türkiye eczanelerinde kısa bir süre önce raflardaki yerini alan Varistasi Bio Gel, Promoo Pharma Türkiye Distribütörü Armoni Medikal Ürünler tarafından ülkemizde satışa sunulmuştur. Eczane Satış Fiyatı: 54 TL.dir.

More from the blog

Doğal ve Organik Beslenerek Kendinize İyi Bakın

Beslenme düzeni sağlık ve güzellik açısından çok önemlidir. Gün içerisinde tükettiğiniz besinlerin içeriği görünüşünüz üzerinde etkilidir. Yağlı ve katkılı yiyecekler beden ve ruh sağlığınız...

Tüm Vitaminleri İhtiva Eden Bitki Arpa Çimi Nedir? Mucizevi Faydaları

Vücudumuzun sağlıklı ve dinamik çalışması için olmazsa olmaz vitaminler ve mineraller  besin yoluyla ,gerektiği hallerde takviyelerle alınması gerekmektedir. Hangi vitamine ihtiyaç duyduğumuz bilmeksizin her...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Burun Spreyleri Alışkanlık Yapabilir

Burun eğriliği, alerjik rahatsızlıklar, burun içi konkaların çeşitli sebeplerle şişmesi, sinüzit gibi sebeplerle sıkça reçete edilen burun spreyleri doktor kontrolünde kullanılmadığı takdirde çeşitli sağlık...