Uzmanlar’ın önerdiği yeni güzellik trendleri!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yeni güzellik trendlerini öğrenmeye bayılıyoruz ve bu trendleri uygulamak için uzmanlara kulak veriyoruz.

Saç uzmanları ve makyaj artistleri tutkunu oldukları stilleri açıkladılar. İşte onların tavsiyeleri…

Tom Pecheux , Makyör: Koyu Renkler

Estée Lauder’in Makyaj Direktörü Tom Pecheux gece makyajı için koyu renkleri öneriyor. Dudaklarımızı şarap renkleri ve bordolar güzelleştirirken, gözlerde ise buğulu makyaj öne çıkıyor. Gözlerdeki buğulu makyaj trendi “smokey eyes” şarap kırmızısı, koyu mavi ve nefti yeşili renkeriyle çeşitleniyor.

43230
Koyu Renk Makyaj

Peki bu görüntüyü kendimize nasıl uygulayabiliriz?

Göz makyajımız için ten ve saç rengimizle uygun bir renk belirliyoruz; mürdüm ve bordo tonları koyu ten renginde olanların tercih etmesi gereken renklerken, açık tenliler de deniz mavisi ya da koyu yeşil tonlarını tercih etmeli.

Delphine Courteille, Kuaför : Grunge Saçlar

Delphine Courteille’e göre bu sezon geri dönüş yapan saç trendi kesinlikle Grunge modası… Courteille saçlardaki bu asi görünüme dönüş nedeni olarak Hedi Slimane’ın koleksiyonunu gösterdi. Defilede kullanılan asi görünüm ve dağınık saçlar bu sezon en sık gördüğümüz saç trendlerinden biri.

43231
Grunge Saçlar

Peki kendi saçımıza Grunge tarzı nasıl uyguluyoruz?

Grunge görünümlü saç dokulu ve çaba sarfetmeden yapılmış gibi durmalı. Courteille bu görünüme ulaşmak isteyenlerin basit bir saç köpüğü yerine kendi hazırlayacakları bir karışım öneriyor. Courteille’in şekillendirici karışımı şöyle; sprey saç kremi, wax, saç jölesi. Bu ürünlerin karışımı saçınıza ağır ve ıslak bir görünüm kazandıracak.

Max Delorme, Makyör : Metalik Bakış

Maybelline’in Makyaj Kreatörü Max Delorme’ a göre bu sezon bakışlarımızda metal parlaklığı var. Metalik ve payetli makyajlar bu sezonun yıldızlarından… Yalnız sofistike görünmek isterken aşırıya kaçıp komik duruma düşmemeye dikkat edin.

43232
Metalik göz makyajı

Metalik göz makyajını kendimize nasıl uygulayacağız?

Metalik bir buğulu göz makyajı için Delorme’un tavsiyesine uyup, bir kurşun kalem ya da mat beyaz,siyah ya da gri bir farı karıştırabilirsiniz. Yapmamanız gereken şey ise soluk renkler seçmek. Ayrıca uzak durmanız gereken başka bir şey de göz kapağınıza yalnızca sim uygulamak. Açık renkli göz kapağının üzerine yalnızca sim uygulamak büyük bir hata!

Charlie le Mindu, Saç Tasarımcısı : Kıvırcık 90’lar

Charlie le Mindu, buklelerin, kıvırcık saçların, postişlerin, afro kabarık saçların ve takma lülelerden bahsediyor. Ünlü saç tasarımcısı, dalgalı ve kıvırcık saç modellerinin kolayca uygulanabilme özelliğinden ötürü bu sezon oldukça sık 90’lar modasıyla karşılaşacağımızı belirtiyor.

43233
Kıvırcık 90’lar

Kıvırcık 90’lar saçlarını kendimize nasıl uygulayabiliriz?

Nemli olan saçlarınızı tutam tutam ayırın, saçlarınızı kıvırın. Kıvırdığınız saç buklelerini tokayla tutturun ve saçınızı kurumaya bırakın. Saçlarınız tamamen kuruduğunda tokaları çıkarın. Saçlarınızı dağıtıp hafifçe tarayın. Kabarık buklelerinize saç spreyi sıkarak istediğiniz düzeltmeyi yapabilirsiniz.

Ludovic Engrand, Makyör : Sedef Parlaklığı

Shu Uemura ve Urban Decay’ın makyörü ve sorumlusu Engrand’a göre saçlarda olduğu gibi makyajda da sedef parlaklığında, ten rengi ve ıslak görünümlü yüz hatları öne çıkıyor. Bu görünüm için cilt bakımına önem vermeniz gerekiyor. Hergün yüzünüze nemlendirici sürmeyi ve bakım yapmayı ihmal etmeyin.

43235
Sedef parlaklığı makyaj trendi

Sedef parlaklığı makyaj trendini nasıl uygulayabiliriz?

Tüm gün boyunca ve makyaj yapmadan önce yüzünüze nemlendirici bakım kremlerinden sürün. Bu görünümde önemli olan cildinizin iyi nemlendirilmiş ve taze bir görünüme sahip olması. Cildinizdeki pürüzleri giderdiğiniz takdirde bu görünüme ulaşmanız daha kolay.

Romain Colors, Saç Boya Uzmanı : Bronz Renk

Romain Colors’un kurucusu Romain, naturel ve sofistike ten renkleriyle bronz, bakır gibi metalik saç renklerini kombinlemeyi tavsiye ediyor. Bakır renginin üzerine uygulanacak yoğun doreler bu sezon Romain’in favorisi.

43236
Bronz saç renkleri

Bronz saç renklerini nasıl uygulayabiliriz?

Saçlarınızı metalik renklerde boyattıktan sonra, sülfat içermeyen şampuan ve saç kremleriyle bakım yapın. Sülfat içermeyen ürünler saçınıza bakım yaparken saç dokusuna zarar vermez ve saçın doğal yapısını bozmadan saç rengini korumanızı sağlar.

More from the blog

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Gelin Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Gelin adaylarının düğün günü özellikle saç ve makyajlarının en güzel şekilde olmasını ister. Kendilerine ve tarzlarına yakışan bir model seçmeleri için belli kaynaklardan ve kişilerden destek almaktadır....

10 Dakikada Makyaj Nasıl Yapılır?

Hem güzel görünmek isteyip hem de vakti olmayanlara yönelik hızlı ve pratik 10 dakikada makyaj nasıl yapılır? Tüyoları yazının devamında sizler için hazırlandı. Bakımlı görünmek günümüzün olmazsa olmazları...

Argan Yağı Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Bakımı ve Maskesi Tarifi

Saç için ciddi anlamda faydalı olduğu bilinen argan yağı ile alakalı olarak tüm önemli bilgileri enine boyuna sizlere sunacağız. Saç bakımı konusunda daha önceki...