Uzamayan saçlarınız için doğal maskeler

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

İşte saçlarınızın uzamasını hızlandıracak doğam yöntemler…

Maske 1

Malzemeler: Badem yağı, hint yağı, buğday yapı, sarımsak yağı, yılan yağı, B vitamini

İhtiyaç duyulan olan mazlemeleri ezcane ve aktarlardan tedarik edebilirsiniz. İlk başta maske için cam bir kavanoz edinin. Yağlardan eşit miktarda kavanozun içine ilave edin. Aynı şekilde ampülleri de yağların içerisine ilave edin. Bütün malzemeyi plastik bir kaşıkla karıştırın. Bu karışımı tüm saçınıza uygulayın. Bu yöntemi saçlarınıza haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

Maske 2

Saçları uzatan bir diğer natürel metot ise; taze ısırgan otunu demleyip, banyodan önce tüm saça uygulamak. Isırgan otu suyunu saçınızda 15-20 dakika bekletmeniz yeter. Isırgan otlu bu maske sayesinde saçlarınızdaki farkı kısa vakit içinde hissedeceksiniz.

Maske 3

Malzemeler: Susam Yağı, Badem Yağı, Yılan Yağı, Hint Yağı

Cam kavanoza bütün yağlardan eşit miktarda ilave edin. Biraz karıştırdıktan sonra özelikle saç diplerinize masaj yaparak saçlarına bütün yağı yedirin. Saçlarınızı streç film ile sarın, aşağı yukarıya 45 dakika bekledikten sonra saçınızı ılık su ile yıkayın.

Maske 4

2 yemek kaşığı kadar zeytinyağını bir cezveye koyup ısıtın. Biraz ısıttıktan sonra zeytinyağını saç diplerinize yedirerek masaj yapın. Bir havluyu hafif nemlendirin ve havluyla saçlarınızı sarın. Bu şekilde yarım saat beklemeniz yeterli. Saçlarınızı ılık su ile yıkayın.

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.