Ünlülerin ilginç güzellik sırları!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Önemli bir yere, bir düğüne ya da arkadaşlarımızla çay içmeye bile giderken titzlikle hazırlansak bile ojenin bozulması, göz kaleminin akması gibi küçük güzellik kusurlarından kaçamıyoruz. Mutlaka bir aksilik oluyor ve tüm özenimize rağmen fire veriyoruz.

Katıldıkları davetlerde kusursuz ve son derece düzgün görüntü sergileyen ünlülerin, bu kadar kusursuz ve eksiksiz hazırlanmayı nasıl başardıklarını merak ediyorduk. Fakat yaptığımız küçük bir araştırma sonucunda, o kusursuz görünümlerinin altında yatan küçük makyaj hilelerine ulaşmayı başardık!

İşte ünlülerin kusursuz güzelliğinin sırları!

Işıldayan saçlar

Amanda Seyfried’ın saçlarının nasıl parıldadığını fark ettiniz mi?

Hollywood’un güzellik uzmanı ve estetisyen Scott-Vincent Borba, Seyfried’ın saçlarındaki parlaklığı elde etmek için ultra ince sim tozlarını saç spreyleriyle karıştırdığını söylüyor.

Kameraların flaşları ve spot ışıkları altında saçtaki simler daha da çok parıldıyor!

47916

Parıldayan dudaklar

Ünlülerin bol parlatıcılı dudaklarına hiçbir zaman saçlarının yapışmadığının farkında mısınız?

Oscar törenlerinin resmi makyaj artisti Bruce Grayson, ünlülerin dudaklarına ruj uyguladıktan sonra üzerine beyaz, sarı ve altın rengi parıltılı pigmentler uyguladığını söylüyor.

Bu sayede aslında parlatıcı kullanmadan o parlak ve dolgun görünüme sahip oluyorsunuz!

47917

 

Gösterişli saçlar

Ünlüler katıldıkları davetlere gösterişli veya sade bir saç modeliyle katılsalar bile her zaman bir Dallas karakterinden daha fazla saça sahipmiş gibi görünüyorlar.

Çoğu zaman ünlülerin saçlarının doğal hali o kadar dolgun olmasa da kullanılan saç eklemelerini farketmek pek mümkün olmuyor.

Scott-Vincent, saç eklentilerini gizlemek için saça yapay bir dolgunluk kazandıran saç pudralarından kullanıyor. Bu saç pudraları genellikle saçı seyrelen erkeklere yönelik üretilse de kadınların da işine yarıyor!

47918

Fotoğraf mükemmelliğinde makyaj

Hollywood’un en ünlü güzellik uzmanlarından biri olan Scott-Vincent, ünlülerin makyajını mat görünüm çerçevesinde uyguluyor.

Yüze sürülen makyaj malzemelerinin çatlamış ya da soyulmuş gibi görünmemesi için de makyaja başlamadan önce makyaj fırçasını nemlendiriciye daldırdığını söyleyen Scott-Vincent, daha sonra fırçanın üzerindeki fazla kremi temizleyerek bu sefer makyaj fırçasını pudraya batırıp bu şekilde cilde uyguluyor.

Bu sayede cildin parlaması önlenirken, makyaj kapatıcı özellik de kazanıyor.

47919

 

Vücut makyajı

Ünlüler yalnızca mükemmel bir bronzluğa sahip olmak için vücut makyajına başvurmuyor. Giyecekleri elbisenin dekoltesine göre vücutlarını olduğundan daha formda göstermek istiyorlar.

Vücut makyajı kullanılarak göğüsler daha dolgun , kollar ise daha kaslı gösterilebiliyor.

47921

İnci gibi dişler

Birçok ünlü oyuncu ödül sezonu gelmeden önce diş hekimlerinin kapılarını çalsa da, hepsinin buna vakti olmuyor.

Dişlerini beyazlatmak için vakit bulamayan ünlüler, diş etlerine kırmızı dudak renklendiricisi uyguluyor. Bu şekilde dişler anında daha beyaz görünüyor!

47923

 

More from the blog

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Gelin Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Gelin adaylarının düğün günü özellikle saç ve makyajlarının en güzel şekilde olmasını ister. Kendilerine ve tarzlarına yakışan bir model seçmeleri için belli kaynaklardan ve kişilerden destek almaktadır....

10 Dakikada Makyaj Nasıl Yapılır?

Hem güzel görünmek isteyip hem de vakti olmayanlara yönelik hızlı ve pratik 10 dakikada makyaj nasıl yapılır? Tüyoları yazının devamında sizler için hazırlandı. Bakımlı görünmek günümüzün olmazsa olmazları...

Argan Yağı Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Bakımı ve Maskesi Tarifi

Saç için ciddi anlamda faydalı olduğu bilinen argan yağı ile alakalı olarak tüm önemli bilgileri enine boyuna sizlere sunacağız. Saç bakımı konusunda daha önceki...