Ünlülerden Down sendromlu çocuklara destek

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

23 ünlü isim Down sendromlu çocuk fotoğrafçılara poz verdi.

Down sendromluların sesini duyurmak, onların eğitim ve sağlıklı yaşam hakkını korumak-geliştirmek için 23 ünlü isim, Down sendromlu çocuklara poz verdi. Down sendromlu fotoğrafçılara poz veren ünlüler, ellerindeki balonlarla birer mesaj iletti. Fotoğraf sanatçısı Berkant Çolak’ın asistanlık yaptığı çocukların çektiği fotoğraflardan oluşan sergi, 09 – 15 Mart tarihleri arasında Optimum Outlet İstanbul’da açılacak.

Down Sendromu Derneği’nin düzenlediği, Down sendromlu çocukların ihtiyaçlarına dikkat çekmek için “Bizi Havalara Uçurun!” sloganı ile başlatılan farkındalık kampanyasına, objektif karşısına geçerek destek veren ünlüler arasında; Ayşe Arman, Bahadır Efe, Bülent Şakrak, Begüm Birgören, Burçin Terzioğlu, Cem Hakko, Power FM Cenk&Erdem, DJ Funky C, İnci Türkay, Faruk Süren, Gözde Kansu , Hazar Ergüçlü, Leyla Alaton, Mustafa Üstündağ, Menderes Samancılar, Nail Kırmızıgül, Nebahat Çehre, Saba Tümer, Selim Erdoğan, Selim Bayraktar , Özge Uzun, Yusuf Çim gibi isimler yer alıyor. Kampanyaya destek olmak için www.bizihavalaraucurun.com sitesini takip edebilirsiniz.

Ünlüler ne diyor

Kampanyaya gönüllü destek veren 23 ünlü, Down sendromlu çocukların toplum tarafından desteklenmesi için ellerini taşın altına koyuyor, herkesi de bu konuda destek olmaya davet ediyor. İşte ünlülerin mesajları:

Ayşe Arman

Teklif geldiğinde hiç düşünmeden kabul ettim. Down sendromu bir hastalık değil. Doğuştan gelen ve hiçbir zaman geçmeyecek genetik bir farklılık. Öğreniyorlar ama biraz geç. İçlerinde çok yeteneklileri var. Üniversite okuyanları var, çok iyi yüzenleri var, tiyatro yapanları var. Bizi havalar uçurun derken, bizim de mutlu olmamızı sağlayın diyorlar. Haklı olarak okuyabilmek, çalışabilmek, üretebilmek ve kendi başlarına hayatlarını sürdürebilmek istiyorlar. Yani eğitim bursu verin, iş imkanı sağlayın diyorlar. Stüdyoya girdiğimde beni İrem ve Uğur fotoğrafladı. Müthiş eğlendik. O stüdyodan ayrılırken kendimi çok mutlu hissettim. Proje, süper bir proje.

Saba Tümer

Bu çocukları gerçekten çok önemsiyorum ve eğitimlerinin çok önemli bir konu olduğuna inanıyorum. O yüzden kampanyaya destek olmam istendiğinde hemen ‘Evet’ dedim. Down sendromu bir hastalık değil. Erken harekete geçerek, eğitimle çok yol alınabileceğini biliyoruz. Onun için Down sendromlu çocuğu olan herkesin, durumu erken anlayıp, çocuklarının eğitimlerine önem vermelerini diliyorum. Eğitimle her şey çok daha güzel olur.

Nebahat Çehre

Hayat hepimiz için çok güzel. Onu çok iyi değerlendirelim. Herkesin güzel hayat yaşamasını diliyorum.

unlulerden_down_sendromlulara_destek (1)
Ünlülerden Down sendromlu çocuklara destek

Burçin Terzioğlu

Bu kampanyaya destek vererek arkadaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Down sendromlular özel insanlar. Bir eğitim almak onların da hakkı. O yüzden elimizden gelen ne varsa yapmaya çalışıyoruz. En son Kıbrıs’ta Halam Geldi diye bir film çektik. Benim çocuğumu oynayan Görkem Down sendromluydu. Bir gün setten çıktık, çok yorgundum, sıcak ve stresten dolayı ağlamıştım. Bunu gördü ama tüm gece bir şey sormadı bana. Ertesi gün akşamüstü ‘Ne oldu sen dün gece niye ağladın, neye üzüldün?’ diye sordu. Başka kimse bu kadar hassas davranmadı. Hala benim için çok özeldir.

Leyla Alaton

Yaptıkları tüm sergilere katıldığım için Down sendromlu çocuklarla tanışıklığımız var. Onların eserlerini alıyorum ve bundan özel bir zevk duyuyorum. Çok da başarılılar. Çocuklar için yapılan her türlü sosyal sorumluluk projesi insana inanılmaz bir manevi tatmin veriyor.

Cem Hakko

Bu güzel kardeşlerime hayata dair daha güzel bir renk sunabilmek için, dünyayı daha güzel gösterebilmek için, mutlu olmaları için destek veriyorum. Hepimizin burada olması lazım. Bir elin nesi var iki elin sesi var. Hep beraber yardıma koşalım.

More from the blog

Daha Sağlıklı Olmak için Yiyebileceğiniz 7 Kuruyemiş

Kuruyemişler protein, sağlıklı yağlar ve antioksidanlarla dolu sağlıklı atıştırmalıklardır. Dengeli bir beslenmede meyve, sebze ve kepekli tahıl yemenin yanı sıra, mükemmel bir ara öğün...

Bayramda alternatif tatlı: Soğuk baklava

Soğuk baklava, bayramda büyük rağbet görüyor. Pandemi öncesine göre satışlar yüzde 60 oranında arttı.

“Yiwu Çin Ticaret Şehri” markası New York Times Square’de tanıtıldı

Çin'in 5 Kasım'daki 2. Uluslararası Uluslararası İthalat Fuarı'nın açılış gününde, “Yiwu Çin Ticaret Şehri” markası New York'taki Times Square'de tanıtıldı ve dünyanın dört bir...

Bir Fincan Kahve, Bir Yudum Mutluluk

The Mill kahve severlerin dünyasına, dumanı üstünde tüten sıcak ve içten bir gülümseme vaadiyle merhaba diyor.