Üç adımda seksi kaşlar

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Geçtiğimiz yılın başlarından beri ince kaşın geçerliliği yok. Artık doğal, belirgin ve karakteristik kaşlar tercih ediliyor. Kırmızı halıdan podyumlara kadar her yerde gördüğümüz bu kaş trendini yakalamak için yapmamız gereken 3 şey var.

Kaş yayınızı belirginleştirin

Kaş yayınızı belirginleştirin
Kaş yayınızı belirginleştirin

Bu konuda Camille Belle’i örnek alabilirsiniz. Düşük göz kapakları olmasına rağmen mükemmel kaş şekliyle yüzünü çerçeveliyor ve gözlerini daha iri gösterebiliyor. Makyaj uzmanı Tonya Crooks’tan kaş yayınızı nasıl belirleyeceğimizi öğrenelim: “Kaşlarınızın incelmeye başladığı yere işaret parmağınızı koyun ve kaşınızı alnınıza doğru itip bırakın. Kaş kıllarınızın tamamı yatıkken yayı doğru belirleyemezsiniz. Bu hareket kısa süreli bir kaldırma görevi yapar ve net bir şekilde kaş şeklinizi görebilirsiniz.”

Kaş uzunluğunu ise şöyle belirleyin: Burun deliğinizin bitiş noktasından şakaklara doğru düz bir çizgi çekin. Kaşınızın kuyruğu orada olmalı. Burun deliğinden burun kemiği boyunca devam ettiğiniz de kaşınızın başlangıç noktasına ulaşıyor olmalısınız.

Bu kaşlar için kaş yayını belirledikten sonra dışında kalanları ince uçlu bir cımbızla alın. Kaş maskarasıyla sabitleyin.

Kalın ve doğal kullanın

Kalın ve doğal kullanın
Kalın ve doğal kullanın

Mary-Kate Olsen da incecik kaşlarını bu sene daha kalın kullanmaya başladı. Crooks’un ifadesiyle kalın kaşlar sizi daha genç gösterir ve elmacık kemiklerinize daha seksi bir vurgu yapar. Fakat kalınlığı doğal yoldan, kaşlarınızın kendi kıllarıyla vermeniz gerekiyor. Sadece kalem ve maskara kullanamazsınız. Bunlar destekleyici malzemelerimiz olacak. Eğer çok düşük göz kapaklarınız varsa göz çukurunu baz alarak fazla kılları cımbızla alın.

Kalın kaşlar için göz kapağınıza doğal tonda bir far uygulayarak kaş renginize uygun (kahverengi tonlarından biri) bir göz/kaş kalemiyle içlerini doldurun. Teniniz üzerinde yapay bir boya gibi durmaması için pamuklu çubukla dağıtın.

Tonlara sadık kalın

Tonlara sadık kalın
Tonlara sadık kalın

Drew Barrymore her yeni saç renginde yeni bir de kaş rengine sahip oluyor. Çok da doğru yapıyor. Özellikle belirgin tonlarda bir saç ışıltınız varsa buna dikkat etmeniz gerekiyor. Bir dönemin trendi sarı saç-siyah kaş Crook’a göre gerçek bir moda katliamıydı. Drew’ün yüzündeki muhteşem tonlara bakınca ona katılmamak mümkün değil! Saç renginize sadık bir kaş renginiz olsun. Kalıcı boyalar elbette daaha doğal duracaktır, fakat bunları kendi kendinize uygulamaktan kaçının. Bir kuaföre başvurun.

Geçici renkli kaş maskaları kullanabilirsiniz. Bunlar kaşlarınızı kalıcı olarak boyatmadan önce de size fikir verecektir.

More from the blog

Gelin Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Gelin adaylarının düğün günü özellikle saç ve makyajlarının en güzel şekilde olmasını ister. Kendilerine ve tarzlarına yakışan bir model seçmeleri için belli kaynaklardan ve kişilerden destek almaktadır....

10 Dakikada Makyaj Nasıl Yapılır?

Hem güzel görünmek isteyip hem de vakti olmayanlara yönelik hızlı ve pratik 10 dakikada makyaj nasıl yapılır? Tüyoları yazının devamında sizler için hazırlandı. Bakımlı görünmek günümüzün olmazsa olmazları...

Makyaj fırçası nasıl seçilir?

Farklı makyaj fırçaları, yeni başlayanlar için ister istemez kafa karışıklığına sebep olabiliyor. Yüz için, göz için ve vücut için onlarca makyaj fırçası bulunuyor.

Yeni Sezonun Güzellik Trendleri Sizlerle

Bugün sizlerle birlikte yeni sezonda karşımıza çıkan ünlülerin güzellik trendleri ile alakalı bilgiler sunacak ve fikir edinmenize yardım edeceğiz. Türkiye genelinde özellikle güzellik konusunda...