Twitter 280 Karakter Dönemine Başladı

tarafından
432
Twitter 280 Karakter Dönemine Başladı
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dünyanın en popüler sosyal medya sistemlerinden birisi olan Twitter 280 karakter dönemine resmen geçiş yaptı. Çıktığı ilk günden bu yana insanlara farklı seçenekler sunarak kısa ama öz paylaşımlar yapmalarına yardımcı olan sistem, her geçen gün biraz daha büyüyerek adından ciddi anlamda söz ettiriyor. Artık durum daha da farklı hale geldi diyebiliriz sanırım.

Twitter yenilikleri her geçen dönem daha farklı şekilde karşımıza çıkıyor. Yayın hayatına ilk olarak “HAYATI 160 KARAKTERE SIĞDIR” sloganı ile yola çıkan ve bu anlamda fark yaratan Twitter, kısa süre içerisinde insanların ilgisini çekti ve hatta ünlü isimlerin dahi kullanmaya başlaması ve etkileşimin yükselmesi ile birlikte çok daha trend bir hale geldi diyebiliriz.

Twitter 280 Karakter Özelliğini Getirdi

160 karakterin zaman içerisinde kullanıcılar için yetersiz kaldığını net bir şekilde söyleyebiliriz. İşte bu noktada geliştiriciler, o beklenen değişimi yaptılar ve artık an itibari ile 160 karakter olan Twitter sistemi resmen 280 karaktere çıkarıldı. Dolayısı ile artık çok daha uzun paylaşımlar yapabilme şansına erişeceksiniz.

Bununla birlikte Twitter Kurumsal sisteminin de ciddi şekilde yaygın hale gelmesi ve farklı reklam sisteminin de kurumsal bazda oturtulması ile birlikte sistem kısa zaman içerisinde daha da büyük bir hale geldi. Şimdilerde ise gündemi belirleyen sosyal medya sistemlerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor.

Periscope Yenilikleri de Sırada

Periscope, yine Twitter sisteminin zaman içerisinde çıkardığı muazzam bir canlı yayın sistemi olarak yeni bir algı yarattı ve bu alanda atılan ilk ciddi adım olarak da dikkat çekti. Hal böyle olunca ortaya çıkarılan seçenekler, merak uyandıran yenilikler tüm sistemler için yakın zamanda ön plana çıkacak.

Periscope ile para kazanma olayı internet üzerinde fazlası ile araştırılan önemli başlıklardan birisi durumunda. Kısa süre içerisinde dünyanın en önemli sosyal medya sistemleri arasına giren Periscope, para kazanma sistemi ile siz değerli kullanıcılara en iyi imkanları sunacak.