Türk Kullanıcılarında Profil Sorunu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dijital pazarlamanın bölümlerinden birisi de listening and monitoring dir. Yani web medyasını dinleme ve izleme. Dijital medyayı dinlemek ve izlemek pazarlama stratejinizi oluştururken yapacağınız ilk adımlardan biridir.
Listening and monitoring web kaynaklarından yapılmakta. Bu konu uzun bir konu olduğu için bu makalede nasıl izleme ve ölçümleme yapılır buna değinmeyeceğiz. Ancak Türkiye’ de atlanılmaması gereken bir konu var ki buna değineceğim. Nedir bu konu?
Bu konu profil tamamlama’dır.
Dinleme ve ölçümleme yaptıktan sonra içerik , oyun ya da reklam stratejiniz için internet medyasındaki kişileri demografik yapılara bölersiniz. Bu bölümlemeyi yapabilmek için ise kullanıcıların profil bilgilerine ihtiyaç vardır. Eğer kullanıcıların profil bilgilerini net olarak alabilirseniz çok net bir analiz yapmanız mümkün olacaktır.
Türkiye deki sorunsa kullanıcıların profil bilgilerinin tamamını girmemesidir. Genellikler profil doldurmayı zorluk olarak görme ya da gelecek iş yaşamında tehlikeli olacak bilgiler verme korkusuyla kullanıcılar paylaşmamaktadır. İnternetin ileriki yıllarında bunun böyle olmayacağını tahmin ediyorum.
Zorluk problemi belki de bir şekilde devam edebilir. Ancak iş yaşamında bu bilgilerin bazen de çok işimize yarayacağını tahmin edebiliyorum. Profil bilgileri girildiğinde kullanıcıların söyledikleri bir ankete göre çok daha güvenilir olacaktır. Oldukça içten yazılan yazılar müşterileriniz tam tanımanızı sağlayacaktır. Daha detaylı web analiz araştırmalarıyla buluşmak üzere herkese bol şanslar.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.