Türk e-ticaretinin Lideri Markafoni Grubu Oldu!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

comScore’un Aralık 2011 verileri, markafoni grup şirketlerinin e-perakende kategorisinde, en yüksek aylık ziyaret, tekil ziyaretçi ve sayfa görüntülenme sayısı  ile lider olduğunu ortaya koyarken, markafoni grup şirketleri bünyesindeki markafoni.com’un da özel alışveriş kulüpleri arasında açık ara birinci olduğunu gözler önüne serdi. markafoni, aylık 17 milyon ziyaret, 6 milyon 600 bin milyon tekil ziyaretçi sayısı ve 340 milyon üzerinde sayfa gösterimine sahip.

Yüzde 68 büyüme hızıyla Hindistan’dan sonra dünyanın en hızlı büyüyen ikinci e-ticaret sektörü olan Türk e-ticaret sektörünün son durumunu, Aralık 2011 comScore verileri ortaya koydu. comScore verilerine göre perakende kategorisinde markafoni grubu, toplamda en yüksek aylık ziyaret, tekil ziyaretçi ve sayfa görüntülenme sayısıyla Türk e-ticaretinin lideri olurken, markafoni grup bünyesindeki markafoni.com’un da özel alışveriş kulüpleri arasındaki lider konumu devam ediyor.

Özel alışveriş kulüplerinin lideri markafoni!

Türkiye’nin ilk ve lider özel alışveriş kulübü markafoni, özel alışveriş kulüpleri arasındaki liderliğini koruyor. Aylık 17 milyon ziyaret, 340 milyonun üzerinde sayfa görüntülenme sayısı ve 6 milyon 600 bin toplam tekil ziyaretçisi ile markafoni rakiplerini açık ara farkla geride bırakıyor. 5 milyona yakın üyesi olan markafoni, 32 bin metrekarelik lojistik merkezinde 50 bin paket gönderim kapasitesine ve ayda 550 bin ürün satışına sahip.

Türk internet dünyası yurtdışında “Digital Bosphorus” olarak adlandırılıyor ve hızlı büyümesiyle dikkat çekiyor. Bu hızla büyüyen, son derece dinamik internet dünyasında markafoni de önde gelen bir internet şirketi olarak yer alıyor. markafoni’nin infografiğine göre Türkiye’de şu an 35 milyon internet kullanıcısı var ve bu rakam Türkiye’yi Avrupa’daki en büyük beşinci, dünyadaki en büyük on üçüncü internet toplumu yapıyor.

Türkiye’de 9 milyon online alışveriş kullanıcısı varken, kredi kartı kullanıcılarının sayısı ise 51 milyon. Türkiye yüzde 64’lük kredi kartı penetrasyonuyla dünyadaki en büyük yedinci pazar konumunda.  Türk internet kullanıcısı aylık internette geçirdiği ortalama 32,4 saatle Avrupa ülkeleri içinde 3. sırada bulunuyor. Türkiye Facebook kullanımında dünyada altıncı, Friendfeed kullanımında dünyada birinci, Twitter kullanımında ise dünyada dokuzuncu.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.