Tüp Bebeğe Psikolojik Olarak Hazır Olunmalı

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER) çocuk sahibi olmak isteyen anne ve baba adayları için Tüp Bebek Semineri düzenledi. Bilim ve Teknoloji Kulübü Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde Prof. Dr. İsmail Çepni, kısırlık ve tüp Bebek tedavileri hakkında bilgiler verdi.

SEMİNERE İLGİ YOĞUNDU

Kısırlık ve Tüp Bebek Tedavileri Toplantısı’nda konuşan Acıbadem International Hospital Tüp Bebek Merkezi Başkanı Prof. Dr. İsmail Çepni, kısırlık tedavileri, tüp Bebek tedavileri ve bu tedavide başarıların nelere bağlı olduğunu anlattı. Kısırlık ve tüp Bebek hakkında bilinmeyenlerin anlatıldığı seminere kadınların ilgisi fazlaydı.

TÜP Bebek İSTEYENLERE YOL GÖSTERDİ

Prof. Dr. Çepni, kısırlığın oluşmasındaki faktörler, kısırlıkta tedavi seçenekleri, modern tıpta tedavi yöntemleri ve tüp Bebek isteyenlerin izlemesi gereken yollar gibi birçok konu başlığını katılımcılarla paylaştı. Seminere kısırlığın tarihçesini anlatarak başlayan Prof. Çepni, kısırlığın oluşmasındaki faktörler, kısırlıkta tedavi seçenekleri, modern tıpta tedavi yöntemleri ve tüp Bebek isteyenlerin izlemesi gereken yollar gibi birçok konu başlığını katılımcılarla paylaştı.

KADINLAR PSİKOLOJİK OLARAK HAZIR OLMALI

Tedavi süresince en büyük sıkıntının kadınlar tarafından çekildiğini ve en büyük yükün kadınlara düştüğünü söyleyen Çepni, “Öncelikle kadınların kendilerini psikolojik olarak hazırlaması gerekir, sonra gerekli şartların oluşması, en son aşamada da erkeğin konuya hazırlanması gerekir. Eğer bu aşamalar oluşursa tüp Bebek için büyük bir aşama kaydedilmiş olur” dedi.

ÇİFTLERE TAVSİYELER

Çocuğu olmayan çiftlere de tavsiyelerde bulunan Çepni; “Çiftlerin kesinlikle alkol, sigara, stres, fazla kilo ve dedikodulardan uzak durmaları gerekir. Bunlar tedavi sürecini olumsuz etkileyen faktörlerdendir. Eşler, bu faktörleri göz önünde bulundurarak tedavi sürecine devam etmeliler” diye konuştu. Toplantıda ÇİDER Başkanı Sibel Tuzcu da derneğin tüp Bebek tedavisi olacak çiftler için yaptığı çalışmalarını anlattı.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.